ОК.05 2 Професійна та корпоративна етика

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ОК.05 2 Професійна та корпоративна етика
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність до адаптації та дії в новій ситуації. Здатність генерувати нові ідеї (креативність), а також формулювати судження, маючи неповну або обмежену інформацію. Здатність нести етичну відповідальність за дії, пов’язані із застосуванням власних знань та суджень. Здатність працювати автономно, брати участь у командній роботі, здійснювати проектну діяльність під керівництвом. Прагнення до збереження навколишнього середовища Здатність до пошуку, критичного аналізу та обробки інформації з різних джерел. Здатність інтерпретувати, об’єктивно оцінювати і презентувати результати свого дослідження. Здатність дотримуватися етичних стандартів досліджень і професійної діяльності в галузі хімії (академічна доброчесність, ризики для людей і довкілля тощо).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіти англійською мовою на рівні B2. 2. Знання теоретичних основ фахових дисциплін.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з основним понятійно-категоріальним апаратом етики, її методами та інструментарієм для виокремлення моральної проблематики в контексті наукової та науково-педагогічної діяльності. Артикулюються причини запиту на оновлення ціннісних засад у професійній діяльності як такій та зокрема у науково-педагогічній сфері, порівнюються ціннісно-нормативні вимоги основних етичних систем з конкретизацією в сучасних економічних практиках. Розглядаються предмет професійної та корпоративної етики; акцентується відмінність, суперечності та ймовірність конфлікту між ціннісно-нормативними вимогами професійної та корпоративної моралі. Обговорюються інструменти упередження подібних конфліктів та форми і засоби підвищення етичної компетенції професіоналів/членів колективу.
Рекомендована та необхідна література
1. Гьосле В. Практична філософія в сучасному світі. – К., 2003. – с. 248. 2. Етика. Естетика.: Навч. посібник / за наук. ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – Розділ 1 – С. 6-22. 3. Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В. Основи корпоративної культури.// Навч. посібник. – К.: 2011., – 480 с. 4. Прикладна етика. Навч. посібник / За наук. ред. Панченко В.І.. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. – Розділ 1. – С. 7-40. 5. Професійна та корпоративна етика: навч. посіб. / за ред., В.І. Панченко. – К: 2019 ВПЦ «Київський університет», 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінари
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Тестові завдання: - 2 бали 2. Усна доповідь: - 5 балів 3. Доповнення, участь в дискусіях: - 2 бали 4. Самостійна індивідуальна робота: - 25 – балів 5. Аналіз-есе: - 12 балів 6. Самостійна робота, підсумкова письмова робота: - 20 - підсумкове оцінювання: відсутнє.
Мова викладання
українська