Соціальна робота в громаді

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальна робота в громаді
Код дисципліни
ОК.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1; ПР3; ПР4; ПР8; ПР10; ПР12; ПР15; ПР18; ПР19. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми»
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - методи та технології соціальної роботи; - нормативно-правове забезпечення у сфері соціальної роботи; - соціально-психологічні особливості клієнтських груп соціальної роботи; - моделі соціальної політики. Вміти: - аналізувати статистичну інформацію; - комунікувати із представниками різних соціальних груп; - володіти засобами проведення групових занять; - планувати та прогнозувати власні досягнення; - адекватно оцінювати ситуацію, планувати та бути гнучким у випадку виникнення перепон на шляху реалізації поставленої мети.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на формування уявлень про форми і методи соціальної роботи в громаді, а також отримання навичок розробки соціальних проєктів на місцевому рівні. Студенти вивчають основні теоретико-методологічні підходи до організації соціальної роботи в громаді. Для кращого засвоєння матеріалу вони готують одноосібні проєкти, у яких аналізують соціальний стан і рівень розвитку громади, до якої належать. Окрема увага приділяється особливостям реформування системи місцевого самоврядування в Україні та проведенню децентралізації. Розподіл влади на місцях впливає на процес організації та надання соціальних послуг, створенню системи інтегрованих соціальних служб, які забезпечують здійснення соціальної роботи на місцях.
Рекомендована та необхідна література
#Спільно до нових послуг. Керівництво із впровадження соціальних послуг для сімей з дітьми в громадах. Частина 2. Ведення випадку та міжвідомча взаємодія. Посібник / Дащаківська О.Ю., Стельмах С.С., Максименко К.М. Київ, 2021. 72 с. Munday B. Integrated social services in Europe. Council of Europe Publishing. 2007. 97 p. Гарнець О., Гончарук О., Дмитрук Н., Ткачук А. Децентралізація в Україні: соціологічний погляд. Київ : Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні – DESPRO». Київ : ТОВ «Софія-A». 2013. 160 с. Посібник із визначення потреб населення об’єднаної територіальної громади у соціальних послугах / Практичні рекомендації. Київ, 2019. 72 с. Слозанська Г. І. Соціальна робота в територіальній громаді: теорії, моделі та методи: монографія / за наук.ред.д-ра пед. наук, проф. В. А. Поліщук. Тернопіль: ТНПУ імені В. Гнатюка, 2018. 382 с. Чуйко О.В., Шкуро В. П. Еколого орієнтоване соціальне підприємництво в громаді. Київ, 2020. 124 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, семінарські заняття, самостійна робота, навчальна гра
Методи та критерії оцінювання
Написання критичного есе, проходження опитування, участь у груповому обговоренні, підготовка дослідницької роботи по аналізу соціального стану обраної громади, розробка проєкту соціальної послуги в громаді, опанування практичними навичками Оцінювання упродовж семестру: написання критичних есе та письмових робіт – до 7 балів, участь у груповому обговоренні – до 5 балів, підготовка дослідницької роботи по аналізу соціального стану обраної громади − до 20 балів, розробка проєкту соціальної послуги в громаді – до 20 балів. Усього за семестр студент максимально може отримати 60 балів, але не менше 36 балів для допуску до іспиту. Форма підсумкового контролю – іспит. Максимальна оцінка – 40 балів, мінімальна – 24 бали. За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як сума оцінок за семестр та оцінки за іспит: 0-59 – незадовільно 60-74 – задовільно 75-89 – добре 90-100 – відмінно
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Надія Віталіївна Бутенко
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології