Система соціальних служб в Україні

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Система соціальних служб в Україні
Код дисципліни
ОК.12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР3. Ідентифікувати, формулювати і розв’язувати завдання у сфері соціальної роботи, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід. ПР8. Критично аналізувати й оцінювати чинну соціальну політику країни, соціально-політичні процеси на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях. ПР15. Приймати практичні рішення для покращення соціального добробуту та підвищення соціальної безпеки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: цілі та принципи організації системи служб соціальної роботи; теорії та моделі системної організації служб; актуальні соціальні проблеми організації служб соціальної роботи; систему установ, які займаються питаннями соціальної роботи; закони й положення щодо соціальної роботи. вміти: - використовувати знання для організації діяльності у службах соціальної роботи; - робити науковий аналіз рівня діяльності в системі служб соціальної роботи; - застосовувати здобуті відомості для практичної діяльності; - критично аналізувати й оцінювати наявну систему служб соціальної роботи; - отримувати необхідну інформацію з питань системи служб соціальної роботи з різних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Система соціальних служб в Україні перебуває на даному етапі у стані переходу від пострадянських стандартів та нормативів до європейських, основною спрямованістю яких є не боротьба з бідністю й підтримка у складних життєвих обставинах, а допомога у виході з них та їх попередженні. В результаті вивчення навчальної дисципліни «Система соціальних служб в Україні» студенти мають отримати знання про основи системної організації діяльності служб соціальної роботи та тенденції в їх реорганізації. Мета – вивчення комплексу базових організаційно-управлінських знань та технологій в сфері організації соціальної роботи як на державному, так і на недержавному рівнях, в усіх ключових ланках її ведення.
Рекомендована та необхідна література
1. Здійснення соціальної роботи центрами соціальних служб для дітей, сімей та молоді у році: Інформаційно-аналітичний звіт про діяльність центрів соціальних служб для дітей, сімей та молоді / За заг. ред. С. В. Толстоухової. К. : Держсоцслужба, 2005. 48 с. 2. Система соціальних послуг в Україні. Звіт-моніторинг. Бюро соціальних та політичних розробок, 2015. 27 с. 3. Тимошко Г. М. Організація діяльності державних і спеціалізованих служб : навчальний посібник. Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2011. 248 с. 4. Дубич К. В. Сучасна система надання соціальних послуг в Україні. // Державне управління: удосконалення та розвиток, № 3, 2015. Ел. ресурс: http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=821.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські завдання, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи; підготовка доповідей, семінарських завдань; модульна контрольна робота; підсумкове оцінювання у формі іспиту. Форма підсумкового контролю – іспит Підсумкова оцінка з дисципліни складається з 100 балів: 60 балів за модуль та оцінки за іспит (40 балів). Студент не допускається до складання підсумкового контролю, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. Організація оцінювання: порядок організації передбачених робочою навчальною програмою форм оцінювання здійснюється протягом семестру у ході виконання студентами творчих та репродуктивних завдань з самостійної роботи, підготовки доповідей, семінарських завдань та складання модульної контрольної роботи наприкінці вивчення дисципліни, а також підсумкового виконання завдань на іспиті.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни