Психологія сім'ї та сексуальності

Освітня програма: Психологія дитинства та сім’ї з основами психотерапії

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Психологія сім'ї та сексуальності
Код дисципліни
ОК.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1, ПР3, ПР4, ПР5, ПР7, ПР12, ПР13, ПР14, ПР18, ПР19 Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати існуючі у системі психологічної думки традиції, вчення, теорії, концепції, стратегії розуміння сім’ї; базові категорії філософії, загальної, соціальної, вікової психології, психології розвитку, онтогенетичні закономірності. Вміти застосовувати розвивальні, формувальні, психодіагностичні, консультативні практики у роботі з індивідуальним і груповим клієнтом, досліджувати соціально-психологічні явища його життя, застосовуючи сучасні методи розв’язання психологічних проблем соціальних спільностей; розробляти формувальні, розвивальні, корекційні програми виховання та освіти. Володіти елементарними навичками просвітницької роботи з різними категоріями клієнтів, проводити психодіагностику індивідуального і групового клієнта.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни — сформувати системні знання з психологічних закономірностей, чинників, ефектів розвитку життєвого простору сім’ї та приватності її членів, з діагностики, корекції суверенності їх психологічного простору; сформувати уявлення про сексуальність і сексуальну культуру, шляхи збереження сексуального і репродуктивного здоров'я. Дисципліна «Психологія сім’ї та сексуальності» належить до циклу обов’язкових у підготовці фахівців на другому рівні вищої освіти. Змістова частина «Психологія сексуальності» забезпечує підготовку у відповідних теоретичних проблемах сексуальності, в особливостях психологічного консультування з сексуальних проблем, передбачає застосування набутих знань у практичній роботі психолога.
Рекомендована та необхідна література
Джоанідіс П. Повна енциклопедія сексу. Київ: Країна Мрій, 2011. 944 с. Діденко С. Психологія сексуальності і сексуальних стосунків. Київ: ІПО КНУ ім. Тараса Шевченка, 2003. 321 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота, іспит
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, тестові завдання, практичні завдання, презентації
Мова викладання
Українська