Медіалінгвістика

Освітня програма: “Англійська філологія та переклад, дві західноєвропейські мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Медіалінгвістика
Код дисципліни
ВК. 3.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та англійською та двома західноєвропейськими мовами. ПРН 22.3 Знати особливості використання експресивних засобів мови задля впливу на аудиторію та вміти їх використовувати у продукуванні власного письмового чи усного тексту.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен успішно опанувати «Практичний курс англійської мови» (Частина 1 та 2), курси «Лінгвокраїнознавство», «Мовознавство», знати основні мовознавчі поняття, вміти планувати і оцінювати власну роботу, застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби, володіти елементарними навичками критичного ставлення до аналізованих явищ, використання іншомовних фахових інформативних джерел, продукування усних і письмових повідомлень англійською мовою, взаємодії і співробітництва у навчанні у ситуаціях пошукового та креативного характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Медіалінгвістика» спрямований на підготовку студентів КНУ з медіалінгвістики як перспективного напряму досліджень у сучасній лінгвістиці. Курс має на меті сформувати уявлення про особливості утворення і функціонування сучасного комунікативного простору традиційних та нових медіа в англомовних країнах, про особливості розвитку і функціонування різних видів ЗМІ у 21-ому столітті, про роль сучасних ЗМІ у формуванні сучасної культури, цінностей, про особливості використання сучасної англійської мови, про фрагментацію аудиторії з урахуванням низки соціокультурних факторів, про роль соціальних медіа у сучасному світі, про використання сучасних журналістських технологій та навички здійснювати лінгвістичний аналіз медіатекстів і медіа-комунікації, створювати контент для сучасних ЗМІ та соціальних медіа.
Рекомендована та необхідна література
1. Сeramella, N. & Lee, E. Cambridge English for the Media. Cambridge University Press. 2008. 2. Danesi, Marcel. Dictionary of Media and Communications. M. E. Sharpe, 2009. 349p. 3. Grazia Busa, M. Introducing the language of the news. A student’s guide. Routledge, 2013. 4. Jones, R., Jaworska, S., Aslan, E. Language and Media. A resource book for students. Routledge, 2020. 5. New Media, Old News. Journalism and Democracy in the Digital Age. Еd. by Natalie Fenton, SAGE, 2010. 233p. 6. O’Keefe, Anne. Investigating Media Discourse. Routledge, 2006 7. Макарук Л. Л. Мультимодальність сучасної англомовної масмедійної писемної комунікації. Луцьк : Вежа-Друк, 2018. 424 с. 8. Медіалінгвістика: словник термінів і понять / Л.І. Шевченко, Д.В. Дергач, Д.Ю. Сизонов / за ред. Л.І. Шевченко. Київ: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2014. 326 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна викладається за допомогою таких навчальних заходів, як усні відповіді та контрольні роботи. Методи викладання, які застосовуються у навчальному процесі - лекції, практичні заняття, творчі та дослідницькі завдання, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – іспит. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом протягом семестру. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, тести, творчі завдання) та за самостійну роботу. За семестр студент може отримати мінімально 36 балів та максимально – 60 балів. На іспиті мінімально студент може отримати 24 бали та максимально 40 балів.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології