Курсова робота зі спеціалізації
Освітня програма: «Українська і англійська мови: переклад та редагування»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Курсова робота зі спеціалізації
Код дисципліни
ВБ 1.18
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 3 Організовувати процес свого навчання й самоосвіти.
ПРН 6 Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
ПРН 17 Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
ПРН 18 Мати навички управління комплексними діями або проєктами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі обраної філологічної спеціалізації та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
ПРН 19 Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку виконання курсової студенти мають знати процес виконання і послідовність практичних і письмово-дослідницьких робіт. Уміти аналізувати тексти різних жанрів і стилів. Володіти навичками, текстотворення та редагування і елементарними навичками наукового дослідження, порівняльним методом, критично мислити та визначати параметри мовних норм оригінального та перекладного тексту.
Зміст навчальної дисципліни
Анотація навчальної дисципліни – дисципліна «Курсова робота» є формою підсумкової атестації студента за третій курс навчання бакалавра, яку виконують відповідно до навчального плану обраного вибіркового блоку «Політична лінгвістика». Курсова робота – це навчально-наукова праця, в якій студент повинен не лише продемонструвати вміння опановувати наукові джерела й оперувати ними, а й виконувати самостійне дослідження. Тому для студентів ОП «Українська і англійська мови: переклад та редагування» найвідповіднішою формою курсового дослідження є наукове дослідження певної лінгвістичної задачі прикладного характеру або коментований переклад, що дозволяє проявити набуті знання з української та англійської мови у аспекті перекладу, редагування, етнокультурної та лінгвокраїнознавчої інформації, або розгорнена лінгвістична експертиза текстів певної тематики чи авторства, що представляє собою ґрунтовне дослідження з фаховою оцінкою та коментарями.
Рекомендована та необхідна література
1) Основні вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт. Методичні рекомендації для студентів ОП «Українська і англійська мови: переклад та редагування» - К., - 2021. 2) Основних вимогах до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації». – К., 2019. – 92 с. 3) Вимоги до оформлення дисертацій та авторефератів дисертацій // Бюлетень Вищої атестаційної комісії України. – 2011. – № 9/10. – С. 2–10. 4) Етичний кодекс ученого України : схвалено постановою загальних зборів НАН України від 15 квітня 2009 р. № 2 // Бюлетень Вищої атестаційної комісії України. – 2011. – № 11. – С. 7–10. 5) Науково-дослідницька робота педагога: від задуму до результату / Т. Волобуєва // Управління освітою. – 2013. – № 14, серпень. – С. 8–14.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курсова робота як навчально-наукове дослідження.
Методи та критерії оцінювання
Студент може набрати макс. 80 балів за роботу впродовж семестру. Підсумкове оцінювання проводиться у формі диференційованого заліку. Під час заліку студенти презентують результати дослідження (макс. 10 балів), оцінюються також відповіді на запитання (макс. 10 балів).
Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 48 балів. Оцінювання здійснює науковий керівник упродовж написання курсової роботи та після опанування тем 1-8 відповідно до критеріїв оцінювання у формі заповнення аркуша оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни