Історія болгарської культури

Освітня програма: Болгарська мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Історія болгарської культури
Код дисципліни
ННД.44
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН2. Ефективно працювати зі слов’янознавчою інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти в галузі славістики. ПРН5.Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій,прибічниками різних політичних поглядів тощо. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті Профіль програми
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- знати теоретичні засади культурології, принципи класифікації й періодизації культурної еволюції Болгарії та її основні етапи; структуру культури, взаємозв’язок культури й загальнолюдських цінностей, основні ознаки стану розвитку болгарської культури в різні історичні періоди. - уміти аналізувати й трактувати культурні явища, які мали місце в різні історичні періоди, систематизувати їх і встановлювати причинно-наслідковий зв’язок між ними; творчо застосовувати знання, засвоєні під час вивчення дисципліни, працювати з відповідною науковою літературою. - володіти навичками наукового дослідження та управління інформацією, використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни – дати студентам узагальнену картину розвитку культури країни, мова якої вивчається студентами як основна. Дсципліна "Історія болгарської культури" належить до переліку обов’язкових дисциплін та вивчається протягом ІV семестру відповідно до навчального плану «Болгарська мова і література та англійська мова». Завдання дисципліни – надати студентам основні відомості щодо процесів та явищ, які були характерними для всіх репрезентативних сфер болгарської культури протягом історії її розвитку, розглянути основні теми і проблеми на різних етапах історичного розвитку болгарської культури.
Рекомендована та необхідна література
1.Божилов И. Гюзелев В. та ін. История на България в три тома. – С., 1999. – Т. 1-3. 2.Донцов Д. Культурологія. – Х., 2016. 3.Історія західних і південних слов’ян (з давніх часів до ХХ ст.). Курс лекцій: Навчальний посібник / В.І. Яровий, П.М. Рудяков, В.П. Шумило та ін. – К., 2003. 4.Генчев Н. Българската култура ХV-ХІХ век. Лекции. – С., 1988. 5.Гриценко В. Людина і культура. – К., 2005. 6.Коротка історія культури: від первісного суспільства до доби Відродження / Д.Ліндсі; (пер. з анг. В. та Л. Герасимчуків). – К., 2020. 7.Левчук Л.Т. та ін. Історія світової культури. – К., 2010. 8.Чорній В. Історія Болгарії. – Львів, 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і практичні заняття, керівництво самостійною роботою та контроль за її виконанням, індивідуальні консультації, екзамен.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання, що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної, що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і практичних, бліц-опитування, тести – 25/45 балів. 2. Презентація – 11/15 балів. (10 балів за підготовку + 5 балів за захист). Підсумкова оцінка виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру та відповіді на екзамені. Мінімально позитивна кількість балів для отримання “зараховано”- 60 балів.
Мова викладання
болгарська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни