Інформаційні технології та навчально-методичне забезпечення процесу навчання мов і літератур у СПШ
Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури та іноземної мови в старшій профільній шко
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Інформаційні технології та навчально-методичне забезпечення процесу навчання мов і літератур у СПШ
Код дисципліни
OK 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 6. Знати й застосовувати інформаційні технології та засоби навчання мов і літератур у старшій профільній школі.
ПРН Ав. 1. Здатність адаптуватись до нових ситуацій та умов освітнього процесу, приймати рішення в ситуаціях навчального процесу.
ПРН Ав. 3. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи та досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики.
ПРН К. 2. Здатність використовувати стратегії, тактики, вербальні та невербальні засоби комунікації для реалізації процесу навчання та здійснення виховного впливу на учнів у закладах середньої освіти; для уникнення / вирішення конфліктних ситуацій між учнями, учнем і вчителем, учителем і батьками, учнями і батьками; уміння співпрацювати в педагогічному колективі.
Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення курсу студенти повинні знати: нормативно-правові документи що регламентують процес навчання у закладі середньої освіти; сучасні підходи (особистісно-орієнтований, діяльнісний, компетентнісний) до викладання мов і літератур на підставі передового українського й міжнародного досвіду; вільно спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово; уміти планувати, організувати навчальний процес у середній школі (співпрацю в команді), керувати пізнавальною діяльністю учнів; вдосконалювати набуту під час навчання кваліфікацію; володіти навичками організації навчання мов у старші школі з використанням сучасних підходів, принципів, методів, форм і засобів; суб’єкт-суб’єктної взаємодії з учнями.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни: засвоєння студентами теорії й практики впровадження сучасних інформаційних технологій навчання мов і літератур у загальноосвітніх профільних навчальних закладах академічного типу, формування і розвиток професійної компетентності майбутніх вчителів та викладачів української та іноземних мов і літератур.
Анотація. Навчальна дисципліна забезпечує особистісний і професійний розвиток магістранта та спрямована на формування у студентів професійної цифрової компетентності та відповідних методичних знань і вмінь створення і використання інформаційних технологій у навчальному процесі старшої профільної школи. Змістове наповнення дисципліни складають методичні поняття та категорії, цілі, зміст, підходи, принципи, методи, способи і прийоми застосування інформаційних технології, організаційних форм навчання мов і літератур у старшій школі, методика створення і використання інформаційного навчального забезпечення процесу вивчення мов і літератур учнів профільної школи.
Рекомендована та необхідна література
1. Бугайчук, К.Л. (2012). Мобільне навчання: сутність та моделі впровадження в навчальний процес вищих навчальних закладів МВС України. Інформаційні технології і засоби навчання. Режим доступу: http://journal.iitta.gov.ua/index.php/itlt/issue/view/49#.UiMS7zbIYlQ
2. Горбатюк Р. М. Мобільне навчання як нова технологія вищої освіти [Электронный ресурс] / Р. М. Горбатюк, Ю. Й. Тулашвілі. // Науковий вісник Ужгородського національного університету. – 2013. – №27 - С. 31-34. Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuuped_2013_27_10
3. Гуревич Р. С. Інформаційно-комунікаційні технології в професійній освіті майбутніх фахівців / Р. С. Гуревич, М. Ю. Кадемія, М. М. Козяр ; за ред. член-кор. НАПН України Гуревича Р. С. – Львів : ЛДУ БЖД, – 2012. – 380 с.
4. Bonk C.J. & Graham C.R. Handbook of blended learning : Global perspectives, local designs. San Francisco, CA : Pfeiffer Publishing, 2006. 571 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота. Методи викладання: навчальна дискусія, мультимедійні технології навчання, проєктна робота, навчальна бесіда.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, доповнення та участь в дискусіях на лекціях і семінарах, контрольна робота з закритими відповідями), за самостійну творчу роботу (есе, рецензія, презентація) та підсумкову контрольну роботу. Усі види робіт за семестр мають у підсумку:
● у максимальному вимірі 100 балів,
● у мінімальному вимірі 60 балів.
У разі відсутності на практичному занятті студент має відпрацювати завдання на практичне заняття у письмовій формі.
Підсумкова контрольна робота у формі тестів: РН 1.1-1.5; РН 2.1-2.3; РН 4.2,4.4-4.5 – 20/12 балів.
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни