Академічна японська мова: різноаспектні особливості навчання

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: японська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Академічна японська мова: різноаспектні особливості навчання
Код дисципліни
ВБ 1.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в галузі японської філології. ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. ПРН 18. Презентувати результати свого дослідження науковій спільноті в наукових публікаціях чи виступах на конференціях, круглих столах, семінарах тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. успішне опанування східної мови базового та середнього рівнів мовної підготовки.
Зміст навчальної дисципліни
1. Дисципліна ВБ 1.06 «Академічна японська мова: різноаспектні особливості навчання» є частиною Вибіркового блоку 1 "Академічна японська мова та переклад" для студентів, що навчаються за спеціальністю 035 «Філологія» (035.069 «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – японська»), викладається у третьому семестрі та складається з 5 кредитів, 150 годин (50 практичних і 100 годин самостійної роботи). Форма підсумкового контролю – іспит. Курс розрахований на те, щоб сформувати у студента навички й уміння, необхідні для успішного здійснення наукової діяльності, розуміння та продукування текстів різних жанрів япономовного академічного дискурсу. Дисципліна входить до науково-дослідницького складника освітньої програми, що представлено у спрямованості практичних занять та самостійної роботи на наукові дослідження у галузі академічного мовлення та відображення цих досліджень у жанрах наукового дискурсу.
Рекомендована та необхідна література
1. アカデミック・スキルを身につける:聴解・発表ワークブック / 犬飼康弘. – 東京 : スリーエーネットワーク, 2007. – 141 р. 2. BJTビズネス日本語能力テスト:読解、実力養成問題集 / 瀬川由美. – 東京 : スリーエーネットワーク, 2010. – 111 р. 3. BJTビズネス日本語能力テスト:聴解、聴読解、実力養成問題集 / 瀬川由美・北村貞幸・植松真由美. – 東京 : スリーエーネットワーク, 2012. – 217 р. 4. Асадчих О.В. Навчання японської мови у вищій школі: інтегративна система формування і розвитку академічної грамотності : Монографія / О. В. Асадчих. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2017. – 356 с. 5. Методика формування мовленнєвих компетентностей: теорія та практика (на матеріалі східних мов): Посіб. для студентів вищих навчальних закладів / Асадчих О.В., Смовженко Л.Г. – К.: Видавничий дім Дмитра Бураго, 2015. – 192 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Відповідь на практичному занятті Пошуково-реферативна робота (доповідь) Проєктна робота (презентація) Модульна контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру проводяться практичні заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів, до складання іспиту не допускаються. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (36 балів) проводиться підсумкова семестрова контрольна робота. Максимальна оцінка за додаткові форми оцінювання не може перевищувати 40% максимальної підсумкової суми балів за семестр – 24 бали. Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом упродовж семестру, та бали, отримані на іспиті, максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60%) – семестровий контроль і 40 балів (40%) – іспит.
Мова викладання
Українська, японська