Методика викладання мови гінді у вищій школі
Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: мова і література гінді
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Методика викладання мови гінді у вищій школі
Код дисципліни
ННД.05.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в галузі філології гінді.
ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації.
ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються.
ПРН 19. Застосовувати знання сучасних видів, підходів, методів, принципів та методичних вимог до навчально-методичного забезпечення процесу навчання мови гінді у закладі вищої освіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін: «Мова гінді: просунутий рівень», «Лінгвокраїнознавство Індії», «Вступ до філології гінді».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати комунікативну, методичну та професійну компетентності студентів як майбутніх викладачів мови гінді у закладі вищої освіти. Надається характеристика теоретичних основ навчання східних мов у ЗВО; шляхів формування гіндімовних компетенцій і компетентностей студентів-сходознавців в чотирьох видах мовленнєвої діяльності. У курсі передбачено дві змістових частини. У першій частині передбачається ознайомлення студентів із теоретичним основами навчання східних мов у вищій школі. Друга частина присвячена висвітленню шляхів формування гіндімовних компетенцій і компетентностей у студентів-індологів.
Рекомендована та необхідна література
1. Довбня К.В. Методика навчання мови гінді у вищій школі विश्वविद्यालय में हिंदी शिक्षण सिद्धांत : शैक्षणिक-सैद्धांतिक पाठ्यपुस्तक. Навч.-мет. посіб. К., 2017.
2. Квасова О.Г. Основи тестування іншомовних навичок і вмінь. К., 2009.
3. Методика формування міжкультурної іншомовної комунікативної компетенції. Курс лекцій / за ред. С.Ю. Ніколаєвої. К., 2011.
4. Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання. К., 2003.
5. Appel J. Diary of a Language Teacher. Heinemann, 1995.
6. Grabe W. Teaching and Researching Reading. London, 2011.
7. मनोरमागुप्त. भाषा शिक्षण सिद्दांत और प्रविधि / मनोरमागुप्त. आगरा : केंद्रीय हिंदी संस्थान, 2010.
8. हिंदी शिक्षण नए भविष्य की तलाश. – आगरा केंद्रीय हिंदी संस्थान, 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій, семінарських занять та самостійної роботи студентів. Самостійна робота студентів передбачає відповіді на семінарських заняттях, роботу з довідниковою літературою, підготовку і презентацію досліджень, створення комплексів вправ, аналіз і проведення фрагментів занять.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється із розрахунку: відповіді на практичних заняттях, письмові завдання, проведення фрагментів занять – 24/40 балів, модульні контрольні роботи –12/20 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: макс. 40 / мін. 24 бали (60% від максимальної кількості балів, відведених на іспит); іспит відбувається в письмовій формі і передбачає відповідь на два теоретичних питання і виконання одного практичного завдання. Студенти, які протягом семестру набрали сумарно меншу кількість балів, ніж 36 балів, до складання іспиту не допускаються.
Мова викладання
Українська, гінді
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Володимирович
Ботвінкін
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології