Геологічні дослідження

Освітня програма: Транскордонне екологічне співробітництво 2021 бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Геологічні дослідження
Код дисципліни
ОК 12.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Р03. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від його фізико-географічних особливостей, рис ландшафтної структури. Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук для потреб транскордонних, національних, регіональних та локальних комплексних екологічних проєктів. Р07. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових. Р08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку ландшафтів та їх компонентів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування навчальної дисципліни «Геологія».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика складається з трьох етапів: 1) ознайомчо-підготовчого; 2) основного - маршрутного; 3) заключного. Кожний день основного етапу передбачає здійснення польових маршрутів, які, як правило, проводяться у першій половині дня, та камеральної частини, під час якої проводиться обробка та систематизація зібраного матеріалу та підготовка матеріалів для написання звіту, що здійснюється у другій половині робочого дня. Практика обов’язково розпочинається інструктажем щодо форми одягу, спорядження та техніки безпеки при проходженні геологічних маршрутів. Обов’язковим елементом кожного маршруту є лекція, в якій окреслюються головні питання, які будуть проілюстровані у подальшому маршруті. Геологічні маршрути здійснюються пішки в радіальних від заповідника напрямках та на автобусі до віддалених геологічних об’єктів. Маршрути поділяються на оглядові (по вододілах та вздовж ярів) та детальні (по днищах ярів та вхрест їхнього простягання).
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю., Погорільчук Н.М., Ковтонюк О.В. Методи польових геоморфологічних досліджень. Вивчення рельєфу та рельєфоутворюючих відкладів. – К.: Прінт-сервіс, 2015. – 165 с. 2. Державна геологічна карта України. Масштаб 1:200 000. Центральноукраїнська серія. Аркуш М-36-ХХ (Корсунь-Шевченківський), – Київ: Державна служба геології та надр України, Державне підприємство “Українська геологічна компанія”, 2012. – 191 с. 3. Палієнко Е.Т., Мороз С.А., Куделя Ю.А. Рельєф та геологічна будова Канівського Придніпров’я. – К. Вид-во КУ., 1971. – 95 с. 4. Природні умови Канівського Придніпров’я та їх вивчення. – К.Вид-во КУ, 1992. – 269 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, польові маршрути, камеральні роботи , практичні заняття підготовка заключного звіту
Методи та критерії оцінювання
опитування в усній формі , виконання практичних завдань під час проходження маршрутів, захист заключного звіту, усне опитування
Мова викладання
Українська