Географія культури і релігії

Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Географія" 2019 Бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія культури і релігії
Код дисципліни
ДВВ.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН: 10. Аналізувати склад і будову природно- та суспільногеографічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях. 11. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в галузях предметної області географії відповідно до спеціалізації 23. Усвідомлювати цінність захисту незалежності, територіальної цілісності та демократичного устрою України. Володіти здатністю цінувати різноманіття та мультикультурність, керуватися в педагогічній діяльності етичними нормами, принципами толерантності, діалогу й співробітництва. .
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплінами «Географічне краєзнавство та країнознавство», «Українська та зарубіжна культура» 2. Знання загальних географічних закономірностей, базової географічної термінології, розуміння процесів взаємодії суспільства і природи у формуванні ландшафтної оболонки і формуванні етносфери 3. Володіти елементарними навичками роботи у пошукових Internet-системах, здатністю до пошуку та аналізу інформацію, отриманої з різних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна "Географія культури і релігії" є дисципліною загальноосвітньої підготовки вчителя географії. Предмет "Географія культури і релігії" полягає у визначенні геопросторових особливостей буття культури, методології геокультурних досліджень; розкритті взаємозв’язку етногенезу, культурогенезу та соціогенезу з розвитком природного середовища; формуванні особливостей географії елементів матеріальної та духовної культури; специфіки формування географічної та екологічної культури; характеристиці геокультурної та георелігійної ситуації в світі та в Україні.
Рекомендована та необхідна література
Історія світової культури.Навч.посібник /кер.авт.колективу Л.Т.Левчук, 2-е вид.- К.:Либідь,1999.-368с. Історія української та зарубіжної культури. Навч.посібник /С.М.Клафійчук.- К.:Знання-Прес,2004.-358с. Історія української культури /за ред. І.Крип′якевича.-К.:Либідь,1994.-350с. Калінін Ю.А., Харьковщенко Є.А. Релігієзнавство /Підручник.-К.:»Наукова думка», 1995.-256с. Крисаченко В.С., Хилько М.І. Екологія. Культура. Політика: Концептуальні засади сучасного розвитку.-К.:,»Знання», 2001.-598 с. Культура українського народу.Навч.посібник.-К.,1994 Культурологія: українська та зарубіжна культура: Навч.посібник.-К., 2006
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань семінарської роботи, модульна контрольна робота, залік
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географії України
Географічний факультет