Навчальна практика
Освітня програма: Соціальні технології
Структурний підрозділ: Факультет соціології
Назва дисципліни
Навчальна практика
Код дисципліни
ОК40
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1.1. Знати основні методи соціологічних досліджень.
2.1. Вміти застосовувати методи соціологічних досліджень у вирішенні соціальних проблем та володіти методикою і технікою соціологічних досліджень.
3.1. Організація робочого дослідницького та аналітичного колективу.
4.1. Презентація результатів практики та дослідження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теорію соціальних технологій.
2. Вміти застосовувати методи соціальних технологій.
3. Володіти елементарними навичками з основ соціальної психології, соціального менеджменту та соціальних комунікацій, методології емпіричного соціологічного дослідження, методів збору та аналізу соціологічних даних.
Зміст навчальної дисципліни
- знайомство з методологією та результатами дослідження UNIDOS, зі структурою та основними напрямками діяльності установи-бази практики, методологією та результатами проведених досліджень;
- вміння робити претест анкети UNIDOS, формувати звіт за результатами претесту, складати робочий план проведення та програму соціологічного/соціального дослідження, розробляти інструментарій дослідження та проводити польовий етап, кодувати анкети для вводу, вводити дані в масиви, здати масиви, працювати у складі дослідницької команди;
- набуття навичок підготовки надрукованих анкет для польового етапу, проведення PAPI, організації та проведення емпіричного соціологічного/соціального дослідження або його окремого етапу, застосування методів збору кількісної та якісної соціальної інформації, її обробки та аналізу, презентації результатів власних досліджень владним органам, структурам громадянського суспільства та масовій аудиторії.
Рекомендована та необхідна література
1. Богдан О. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження. Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених. К., 2015. 380 с.
2. Вербець В.В. Методологія та методика соціологічних досліджень: Навчально-методичний посібник. Рівне: РДГУ: Інститут соціальних досліджень, 2006. 167 c.
3. Макеєв С., Оксамитна С. Вступ: визначати стан суспільства і давати йому ім’я // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. 2016. № 4. С. 201-210.
4. Савчинський Р. Проект аналітичної соціології, або У пошуках відповіді на питання «чому»? // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. 2018. № 1. С. 46-64.
5. Технологія соціологічного дослідження : курс лекцій / Н. В. Паніна. - 2-ге вид., доповн. К.: Ін-т соціології, 2007. 314 с.
6. Чурилов Н. Типология и проектирование выборочного социологического исследования (история и современность). К.: Факт, 2008. 366 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультування, кураторство
Методи та критерії оцінювання
І) відвідування запланованих зустрічей з керівником та Замовником; поточне звітування про роботу: мінімум – 6 балів, максимум – 10 балів (оцінює керівник від кафедри);
ІІ) ефективність роботи на базі практики: мінімум – 24 балів, максимум – 40 балів (оцінює керівник від практики);
ІІІ) якість письмового звіту про проходження практики: мінімум – 12 балів, максимум – 20 балів (оцінює керівник від кафедри);
IV) захист звіту на кафедрі та оцінювання підсумків: мінімум – 18 балів, максимум – 30 балів (оцінюють викладачі кафедри).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни