Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Захист інформаціїї в телекомунікаціях

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати основні складові елементи системи права інтелектуальної власності в Україні, об’єкти права інтелектуальної власності, алгоритм набуття (виникнення) правової охорони різних об’єктів інтелектуальної власності, права та обов’язки власників охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності, способи розпорядження правом на об’єкти права інтелектуальної власності, випадки порушення прав власників чинних охоронних документів. Студент повинен вміти визначати основні поняття курсу, визначати питання інтелектуальної власності в нормах законодавства України, визначати основні складові міжнародної системи охорони та захисту прав інтелектуальної власності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна використовує результати вивчення обов’язкових дисциплін “Вступ до університетських студій”, “Філософія”, “Вибрані розділи трудового права і основи підприємницької діяльності”, “Комп’ютерні технології”.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни дозоляє зрозуміти методи і прийоми науково-педагогічної діяльності. Значну частину програми складають практичні завдання, зокрема планування роботи, написання конспектів занять, рефератів та інших форм роботи. Для засвоєння теоретичного матеріалу та виконання практичних завдань студентам рекомендується ознайомитися зі списками наукової літератури до кожної теми, опрацювати підручники та посібники, а також використовувати інші джерела: закони України та міжнародні норми з інтелектуальної власності, періодичну пресу, науково популярні журнали, сайти Інтернету тощо. Завдання (навчальні цілі): Забезпечити інтелектуальний і соціальний розвиток особистості здобувача освіти шляхом навчання основам правових та економічних аспектів інтелектуальної власності.
Рекомендована та необхідна література
1. Цибульов П.М. Основи інтелектуальної власності: Навчальний посібник. -К.: "Інст. інтел. власн, і права", 2005. -112с. 2. Інтелектуальна власність в Україні: правові засади та практика./ Наук.- практ. вид.: У 4-х т. / За заг. ред. О.Д.Святоцького. -Т.З. Промислова власність /Г.О. Андрощук, С.О.Довгий, В.С.Дроб'язко та ін.; За ред. ВЛ.Петрова, В.О.Жарова. - К.: Видавничий Дім "Ін Юре". 1999.-656с. 3. Інтелектуальна власність в Україні: правові засади та практика./ Наук.- практ. вид.: у 4-х т. / За заг. ред. О.Д.Свя - тоцького. 4. Патентная документация ведущих зарубежных стран й международных организаций/ А. П. Колесников - М.: ИНИЦ, 2001.- 167с. 5. Патентна інформація і документація. Патентні дослідження. Добриніна Г.П., Пархоменко В.Д. - К.: Інст. інтел. власн. і права, 2004. – 96 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття, семінарські заняття; самостійніа індивідуальніа робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контроль здійснюється за таким принципом. Навчальний семестр має два змістові модулі. Оскільки виконання самостійних робіт повністю охоплює перевірку засвоєння лекційного матеріалу, контрольні роботи не проводяться. Загальне оцінювання протягом семестру виконується за сумою результатів виконання самостійних робіт та виконання самостійних завдань. Обов’язковим для допуску до заліку є виконання самостійних робіт кожного з модулів з сумарною оцінкою не менше 18 балів (з 30) за кожну. Підсумкове оцінювання - у формі заліку. форма заліку – комп’ютерний тест. (оцінюється від 0 до 40 балів). Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання загальної суми балів (за семестрове оцінювання та залік разом) не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за фінальне оцінювання не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет