Політико-географічний аналіз регіонів і країн світу

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Політико-географічний аналіз регіонів і країн світу
Код дисципліни
ВБ.1.1.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно- і суспільно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації. ПР04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах. ПР06. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, природокористування, міського та регіонального розвитку. ПР11. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні та геоекологічні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування, міського та регіонального розвитку, рекреації та туризму.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Теорія політичної географії та геополітики», «Теорія географічинх місць». 2. Навички пошуку та роботи із географічними, у т.ч. регіональними статистичними даними. 3. Уміння працювати з картографічними матеріалами. 4. Володіння навичками аналізу, синтезу, моделювання ситуації та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна розкриває теоретичні та прикладні аспекти регіонального (зокрема країнознавчого) аналізу політичних процесів і явищ. Здобувачі формують навички дослідження територіально окреслених політичних систем з урахуванням їх географічно обумовленої специфіки, включаючи особливості географічного положення, геокультурного середовища, економічного потенціалу, наріжних проблем соціальнополітичного розвитку, відношень у системі глобальних та регіональних геополітичних взаємодій тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Блій, Г. де, Муллер П. Географія: світи, регіони, концепти / пер. з англ; передмова та розділ «Україна» О. Шаблія. К. : Либідь, 2004, 125 с. 2. Політична географія та геополітика: Навч. посібник. / Б.П. Яценко, В.І. Стафійчук, Ю.С. Брайчевський та ін.; За ред. Б.П.Яценка К.: Либідь, 2007. 3. Полтораков, О., & Брайчевський, Ю. Геополітичні регіони Європи з позицій соціального конструктивізму: актуальність позиціонування України. Географічна освіта і наука: виклики і поступ. Мат. міжн. наук.-пр. конф. Львів, 2023. с. 174-178. 4. Стафійчук В.І. Політична географія світу: Навчальний посібник / В.СТафійчук. Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2016. 306 с. 5. Яценко Б. П., Бабарицька В. К. Країнознавство: основи теорії : навч. посібник. – Київ : Либідь, 2009. 312 с. 6. Anděl, J., Bičík, I., Bláha, J. D. Macro-regional differentiation of the world: Authors’ concept and its application. In Miscellanea geographica – regional studies on development. Vol. 22 • No. 3 • 2018 • pp. 117-122.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Здобувачі поетапно здійснюють комплексний політико-географічний аналіз регіону або країни світу (за вибором). Під час семінарів вони презентують результати аналізу та отримують зворотній зв’язок від колег та викладача. Зібрані разом у письмовій формі доповіді на кожен семінар формують цілісну роботу по обраному регіону/країні, що здається на перевірку на передостанньому тижні. Після завершення лекційного матеріалу по кожній змістовій частині передбачено проведення підсумкової контрольної роботи у формі тестових завдань. Іспит проводиться у формі письмової роботи з відкритими комплексними питаннями. Іспит проводиться у формі письмової роботи з відкритими комплексними питаннями.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юліан Сергійович Брайчевський
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет