Історія та теорія дизайну

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Історія та теорія дизайну
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму. ПР02. Прагнути до самоорганізації та самоосвіти. ПР03. Проводити літературний пошук українською та іноземними мовами і аналізувати отриману інформацію.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів. 3. Володіти елементарними навичками використання набутих знань та вмінь у науково-дослідній, навчальній, культурно-організаційній та культурно-просвітницькій роботі.
Зміст навчальної дисципліни
В курсі «Історія та теорія дизайну» викладаються основи історії та теорії дизайну як вибіркової дисципліни. Навчальна дисципліна знайомить студентів із основами сучасних художньо-естетичних і соціокультурних практик та нових явищ у сферах дизайну. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрямки та проблематика сучасних досліджень у сфері візуальних комунікацій. Розглядаються принципи аналізу візуальних комунікацій та технологій, надання експертної оцінки тенденціям розвитку дизайну та застосовних мистецтв. Пояснюється варіативність форм візуальних практик, яка є результатом впливів взаємопов’язаних чинників (художнього мислення і художньої логіки, що здійснюється специфічними формоутворюючими засобами мистецтва та культури).
Рекомендована та необхідна література
1. Буцикіна Є. О. До питання щодо культурних вимірів дизайн-практик та їхнього теоретичного обгрунтування / Є. О. Буцикіна // Культура і сучасність : альманах. - 2019. - № 2. - С. 11- 2. Буцикіна Є. О. Vernacular design as visual practice of urban space organization // Українські культурологічні студії. – 2020. – № 1 (6). – С. 5 – 8. 3. Буцикіна Є. До питання щодо культурних вимірів дизайн-практик та їхнього теоретичного обгрунтування / Є. О. Буцикіна // Культура і сучасність : альманах. - 2019. - № 2. - С. 11-15. 4. Рихліцька О.Д., Тормахова А.М. Дизайн у контексті сучасного культурного розвитку. Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. 2023. Вип. 42. С.234-239. 5. Butsykina Y. Material culture as a method of urban design research: modern challenges. //Українські культурологічні студії. Київ: ВПЦ «Київський університет». № 1(8).2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Усна доповідь на практичних заняттях: РН 1.1-1.4, 2.1-2.4 –56/30 балів 2. Доповнення та участь в дискусіях на лекціях та практичних заняттях: РН 1.1-1.4, 2.1-2.4 – 14/10балів 3. Самостійна робота (презентація): РН - 1.2, 2.1-2.4, 3.1-3.2, 4.1-4.2 –10/ 8 балів 4. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - РН 2.2, 2.4, 3.1, 4.1, 4.2 – 20/ 12 балів Семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська