Науково-дослідна практика

Освітня програма: ОНП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Науково-дослідна практика
Код дисципліни
ОК.18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати : основні терміни, категорії та класифікації культурології в аналізі культурних явищ та характеристик культурних процесів у сучасному світі; актуальну соціокультурну ситуацію, тенденції розвитку культури. Вміти : проводити експертизу культурних цінностей, культурних проектів, науково-дослідної та освітньої діяльності; проводити дослідження актуальних проблем соціокультурної діяльності, використовуючи новітні методи та підходи; здійснювати проектно-аналітичну роботу у сферах соціокультурної діяльності, розробляти та управляти інноваційними культурними проектами; розробляти і реалізовувати культурні проекти у межах робочого колективу, враховуючи соціальні, економічні, правові, естетичні та етичні параметри їхньої реалізації; Комунікація : використовувати знання іноземних мов для аналізу інформаційних інтернет-ресурсів, читання новітньої культурологічної літератури. Автономність та відповідальність : презентувати результати проведених досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень, у т. ч. методи філософії культури, культурної антропології, соціології культури, економіки культури; основні культурологічні поняття та категорії; історію становлення та розвитку, закономірності, специфіка, особливості функціонування в системі культури певної історичної епохи. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації культурології в аналізі соціально-культурних явищ та процесів; використовувати набуті знання та вміння у дослідній роботі. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових філософських та культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
1 Виробнича практика (стажування в науково-дослідній установі) 2 Науково-дослідна робота 3 Апробація наукової роботи
Рекомендована та необхідна література
1. Культура. Ідеологія. Особистість: Методолого-світоглядний аналіз / Л. Губерський, В. Андрущенко, М. Михальченко. – К.: Знання України, 2002. – 580 с. 2. Горський В. С. Парадокси історичної свідомості сучасної культури / В. С. Горський // Світогляд і духовна творчість. – К.: Наукова думка. 1993. – С. 45-51.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виробнича практика, науково-дослідна робота, апробація наукової роботи
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання роботи за період практики: 1. Виробнича практика (стажування в науково-дослідній установі) – 30 / 50 балів 2. Науково-дослідна робота – 18 / 30 балів 3. Апробація наукової роботи –12 / 20 балів Загальну кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього терміну практики. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за виробничу практику (стажування у науково-дослідній установі), науково-дослідну роботу (підготовка наукової статті, написання рецензії на наукову статтю іншого студента) та за апробацію наукової роботи (написання і подання тез до конференції «Дні науки філософського факультету»). Всі види робіт за період практики мають у підсумку: - в максимальному вимірі 100 балів - в мінімальному вимірі 60 балів
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет