Українська мова: основи редагування

Освітня програма: Перська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українська мова: основи редагування
Код дисципліни
ННД.14.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (перською та англійською) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію перської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземними (перською та англійською) мовами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати норми української літературної мови, диференційні ознаки текстів різних стилів. 2. Вміти вирізняти тексти, що потребують редагування. 3. Володіти елементарними навичками лінгвістичного аналізу тексту.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати у студентів систему теоретичних і практичних знань з основ редагування, допомогти оволодіти стильовими нормами української літературної мови, навчити редагувати та створювати тексти різних стилів і жанрів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко Т.О. Загальне редагування: навчально-методичний посібник для студентів зі спеціальності «Журналістика». Х.: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2014. 2. Капелюшний А.О. Стилістика і редагування. Львів: ПАІС, 2002. 3. Дʼяков А.С. та ін. Основи термінотворення. Київ: Academia, 2000. 4. Мацько Л.І., Сидоренко О.М., Мацько О.М. Стилістика української мови. К., 2003. 5. Партико З.В. Загальне редагування: нормативні основи. Львів: Афіша, 2001. 6. Пономарів О.Д. Стилістика сучасної української мови: підручник. 3-тє вид., перероб. і доповн. Тернопіль: Навчальна книга. Богдан, 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді практичних занять та самостійної роботи студентів, яка передбачає роботу з текстом (аналіз, редагування, створення), підготовку до усних відповідей, наукових доповідей, модульних контрольних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу, що включає аудиторну та самостійну роботу (мін. 48 / макс. 80 балів). Підсумкова контрольна робота оцінюється у мін. 12 / макс. 20 балів. Загальна кількість балів з дисципліни (мін. 60 / макс.100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно відпрацювати пропущені теми в письмовій формі.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології