Комп'ютерні методи в плануванні та дизайні ландшафту

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Комп'ютерні методи в плануванні та дизайні ландшафту
Код дисципліни
ВБ 2.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР08. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природно- і суспільно-географічних об’єктів і систем. ПР09. Виконувати дослідження географічної оболонки та її сфер за допомогою кількісних та якісних методів аналізу. ПР10. Аналізувати склад і будову природно- та суспільно- географічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях. ПР15. Знати і пояснювати зміни в географічній оболонці з позицій концепції сталого розвитку
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Дизайн та планування ландшафту»,«Навчальна практика з методів набуття географічної інформації», «Навчальна практика з методів обробки географічної інформації», «Основи ГІС», «ГІС в природничій географії». 2. Знати основні джерела даних та інформації для реалізації природничо- географічних досліджень, основні положення геоінформатики та особливості їх застосування в контексті досліджень ландшафтів та їх компонентів. 3. Вміти аналізувати особливості природних та антропогенних процесів у географічні оболонці, вміти здійснювати комплексну оцінку стану геокомпонентів та прогнозувати зміни у них; 4. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; вміти моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст навчальної дисципліни розкриває технології проведення досліджень за допомогою геоінформаційних програм, комп’ютерного картографування ландшафту, а також використання ряду математичних методів у плануванні та дизайні ландшафту. 
Рекомендована та необхідна література
1. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір. В 2-х т. К.: ВПЦ “Київський університет”, 2005. – Т. 1. – 431 с., Т. 2. – 503 с. 2. Іщук О.О. Просторовий аналіз і моделювання в ГІС / О.О.Іщук, М.М. Коржнев, О.Є. Кошляков. – За ред. акад. Д.М.Гродзинського. – К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2003. – 200 с 3.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Електронний підручник. Версія 1.0. – К.: Ніка-Центр, 2011. – CD, ISBN 978-966-521-585-1. – 39,0 д.а. 4.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Підручник. – К.: Ніка- Центр, 2010. – 448 с. 5. Макгваір Б. і ін. Вступ до геоінформаційних систем для інфраструктури просторових даних: Навчальний посібник. – Планета-Прінт, 2016. – 396 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій формі,оцінювання практичних робіт, МКР, іспит. Рекомендований мінімум для допуску - 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів за питаннями пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Федорівна Білоус
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет