Психологія сексуального життя

Освітня програма: Клінічна психологія з основами психотерапії

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Психологія сексуального життя
Код дисципліни
ДВС.1.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1, ПР2, ПР9, ПР11, ПР21, ПР25. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні положення сексології, як науки про сексуальне життя особистості у різноманітних її формах. 2. Вміти використовувати набуті знання про сексуальну сферу людини, поєднуючи із знаннями соціальної реабілітації, соціальної роботи, психології та особливостями реабілітаційних підходів для практичної роботи не рівні студента, який має ступінь бакалавра. 3. Володіти навичками клінічного психолога при роботі з особистістю, яка має проблеми у сексуальному житті.
Зміст навчальної дисципліни
“Психологія сексуального життя” являє цілісну репрезентацію сучасного бачення предмета, задач, структури та основних проблем сексуального життя людини. Базуючись на великiй науковiй iнформацiї поряд з загальними вiдомостями, що стосуються анатомiчних та фiзiологiчних аспектiв у навчальному матеріалі розглядаються соцiо-культурнi, iсторико-етнографiчнi та психологiчнi закономiрностi сексуальної поведiнки, особливостi чоловiчої та жiночої сексуальностi, її вiковi та iндивiдуально-типологiчнi варiацiї. Цi питання по своїй сутi є мiждисциплiнарними i мають три основнi напрямки: бiо-медичний, соцiо-культурний та психологo-педагогiчний. Програма охоплює як проблеми нормальної психології сексуальностi, так i проблеми патологiї, особливо в питаннях формування статевої iдентифiкацiї i сексуальної орiєнтацiї.
Рекомендована та необхідна література
Діденко С. В. Психологія сексуальності: підручник / С. В. Діденко,О.С. Козлова. – К. : «Академвидав», 2009. – 304 с. (Серія «Альма-матер»). Фройд З. Психологія сексуальності: К.: "Фоліо", 2020. - 160 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 40 балів по 100 бальній шкалі. Умови допуску до заліку. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Студент допускається до заліку за умови виконання 50 % передбачених планом практичних робіт. Організація оцінювання: після теми 1 проводиться модульна контрольна робота 1; після теми 3 студенти готують презентації; після теми 5 проводиться модульна контрольна робота 2 та готується кейс.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни