Обробка цифрових зображень в геонауках

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Обробка цифрових зображень в геонауках
Код дисципліни
ВБ 06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні геологічнихпроцесів та структур. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних геологічних досліджень, інтегрувати їх від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання. Доносити результати геологічних досліджень до професійної аудиторії , готувати звіти та наукові публікації. Брати участь у розробці геологічних проектів і практичних рекомендацій в геологічній галузі. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення геологічних досліджень, збору та обробки геологічних даних. Здатність використовувати технології моделювання та подання моделі в математичному і алгоритмічному вигляді та володіти ГІС-технологіями і методиками планування і виконання знімальних робіт та комп’ютерної обробки результатів зйомки в середовищі ГІС.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Відбувається ознайомлення з фізичними основами формування цифрових аерокосмічних зображень, просторовими та частотними методами покращення якості цифрових зображень, методами відновлення зображень та усунення завад на них, моделями і методами подання та оброблення кольорових зображень, моделями і методами сегментації та класифікації зображень. Набуваються практичні навики з реалізації вказаних методів подання та оброблення зображень у формі алгоритмів та виконання їх у різних програмних середовищах.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні роботи, самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 7 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання 7 самостійних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку.
Мова викладання
українська