ОЦІНКА АНТРОПІЗАЦІЇ ЛАНДШАФТІВ

Освітня програма: ПРИРОДНИЧА ГЕОГРАФІЯ магістри 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ОЦІНКА АНТРОПІЗАЦІЇ ЛАНДШАФТІВ
Код дисципліни
ВБ 3.1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1. Вільно спілкуватися із професійних і наукових питань іноземною мовою (ПР 03) 2. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії,природокористування, міського та регіонального розвитку (ПР 06) 3. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно- і суспільно-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їхнього застосування (ПР 10) 4. Оцінювати можливі ризики,соціально-економічні та геоекологічні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування,міського та регіонального розвитку, рекреації та туризму (ПР 11)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати ключові принципи профільних загальногеографічних навчальних дисциплін та комп’ютерних наук. 2. Вміти застосовувати підходи географічного моделювання, географічних інформаційних систем і технологій, інформаційних мереж і природоохоронного менеджменту. 3. Володіти навичками застосування статистичних і стохастичних математичних методів у географії та методів експертних оцінювань.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальну дисципліну присвячено вивченню: концептуальних підвалин і інструментарію інтероперабельної для загальноєвропейських і вітчизняних підходів методики аналізу міри антропізації ландшафтів і фізико-географічних таксонів; категорійно-класифікаційної схеми міри антропізації ландшафтів в залежності від міри антропогенного впливу на них систем землекористування та/або його наслідків; септильно параметризованої нелінійної шкали міри антропізації ландшафтів; генералізованих шкал міри антропізації суходільних і аква-теральних ландшафтів; шкали геоекологічної ситуації в землекористуванні; реалізації методики для зон мішаних і широколистяних лісів та лісостепу з моделюванням та комплексним аналізом міри антропізації фізико-географічних таксонів на регіональному, крайовому, обласному та районному рівнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Самойленко В.М., Діброва І.О. Антропізація ландшафтів: підручник. – К.: Ніка-Центр, 2021. – 304 с. – Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/1GFyNPCNM4MB2RzlvBW58FWuvQ-fHEQI_/view 2. Самойленко В.М., Діброва І.О., Пласкальний В.В. Антропізація ландшафтів: монографія. – К.: Ніка-Центр, 2018. – 232 с. – Режим доступу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Antropizazia%20landchaftiv_Samoylenko. pdf 3. Самойленко В.М., Діброва І.О. Природничо-географічне моделювання: підручник. – К.: Ніка-Центр, 2019. – 320 с. – Режим доступу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Sam_Dibrova_PG_model_2019.pdf 4. Самойленко В.М., Іванок Д.В. Моделювання басейнових геосистем: монографія. – К.: ДП "Прінт Сервіс", 2015. – 208 с. – Режим доступу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Samojlenko_mod_bas.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція,практичне заняття,аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Тест,виконання творчих аналітичних робіт, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Миколайович Самойленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет