Ґрунти Європи та України

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Ґрунти Європи та України
Код дисципліни
ОК 38
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. ПР06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер, у тому числі педосфери. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР10. Аналізувати склад і будову педосфери на різних просторово-часових масштабах. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю, зокрема у галузі ґрунтознавства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знати основи ґрунтознавства і географії ґрунтів, загальної геоморфології, геології, кліматології, біогеографії, а також володіти теоретичними знаннями з фізичної географії України, мати уявлення про географічні особливості і специфіку окремих природних зон; 2) вміти встановлювати зв’язок, проводити аналіз і кореляцію між чинниками ґрунтоутворення і ґрунтами, які формуються відповідно до них, читати і аналізувати ґрунтові карти; 3) володіти елементарними навичками польових ґрунтових досліджень, опису ґрунтових профілів, системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни охоплює широкий спектр питань від загальних закономірностей поширення ґрунтів на території "Європи та України, таксономічних одиниць і підходів до класифікації ґрунтів, чинників ґрунтоутворення окремих природних зон і ґрунтів у їх межах до сучасного стану, використання і охорони ґрунтів України.
Рекомендована та необхідна література
1. Ґрунти України: властивості, генезис, менеджмент родючості. Навчальний посібник / За ред. В. І. Купчика. – К.: Кондор, 2010. – 414 с. 2. Маринич О. М. Фізична географія України / О. М. Маринич, П. Г. Шищенко. – К. : Знання, 2006. – 511 с. 3. Паньків З. П. Ґрунти України: навчально-методичний посібник / З. П. Паньків. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2017. – 112 с 4. Практикум з ґрунтознавства : Навчальний посібник / За ред. Д. Г. Тихоненка. – Х.: Майдан, 2009 . – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
Практичні роботи, модульні контрольні роботи, іспит. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 26 балів. Обов’язковим для іспиту є здача всіх практичних робіт, передбачених робочою програмою, і написання модульних контрольних робіт. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 34 балів. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум, до складання іспиту не допускаються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Олександрович Комлєв
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет