Економчна та соціальна географія світу

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Економчна та соціальна географія світу
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р02. Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ в цілому та зокрема в галузі транскордонного екологічного співробітництва. Р03. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від його фізико- географічних особливостей, рис ландшафтної структури Р04. Аналізувати географічний потенціал території з урахуванням її ландшафтної структури. Р09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер, що входять до сфери інтересів транскордонних,регіональних та локальних проєктів на різних просторово-часових масштабах задля забезпечення успішного екологічного співробітництва.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Вища математика з основами статистики та теорії ймовірностей», «Навчальна практика з методів набуття географічної інформації», «Фізична географія материків та океанів», «Основи геоекології» тощо 2. Знати теоретичні основи суспільної географії 3. Вміти користуватися статистичною інформацією, наявною науковою і навчально-методичною літературою 4. Володіти елементарними навичками аналізу стану соціально-економічного розвитку країн світу
Зміст навчальної дисципліни
дана навчальна дисципліна присвячена розкриттю об’єкту і предмету економічної та соціальної географії світу, вивченню сучасної політичної карти світу та окремих регіонів, головних об’єктів на політичній карті, міжнародних організацій. Висвітлює підходи до типізації і класифікації країн світу. Розкриває географії світових природних ресурсів, населення і розселення країн світу, формування і структуру світового господарства. Дає суспільно-географічну характеристику Європи (субрегіони і країни Західної, Східної, Північної, Південної), Азії (субрегіони і країни Центральної, Східної ,Південно-Східної, Західної), Америки (субрегіони і країни Північної, Південної), Африки (субрегіони і країни Східної,Північної, Південної, Західної), Австралії і Нової Зеландії, Океанії: економіко-географічне положення, природно-ресурсний потенціал, населення, особливості економіки –первинний, вторинний і третинний сектори.Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність застосовувати базові знання природничих наук в географічній діяльності,здатність застосовувати кількісні та якісні методи при дослідженні територій, здатність самостійно досліджувати об’єкт вивчення.
Рекомендована та необхідна література
1. Безуглий В.В., Козинець С.В. Регіональна економічна та соціальна географія світу. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2007. – 688 с. 2. Дахно І.І. Країни світу: Енциклопедичний довідник. – К.:МАПА, 2005. – 608 с. 3. Вступ до економічної та соціальної географії//А.П.Голиков, Я.Б.Олійник, А.В.Степаненко.К.,Либідь, 1997.-320 с. 5. Географічне країнознавство: Підручник /Я.Б.Олійник, Б.П.Яценко, О.О.Любіцева.К.,ВПЦ «Київський університет», 2015.-911 с. 6. Світове господарство в умовах глобалізації : монографія / [за ред. . Я.Б. Олійника, Б.П. Яценка, В.К. Бабарицької]. – К. : Київський університет, 2004. – 145 с. 7. Книш М.М.,Мамчур О.І. Регіональна економічна і соціальна географія світу. Львів, 2013.-368 с. 8. Економіка зарубіжних країн:Підручник/А.С.Філіпенко, В.А.Вергун, В.І.Бураківський та ін.. К.,Либідь, 1996.-416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція,заняття,самостійна робота ,семінарське самостійна
Методи та критерії оцінювання
Тест, виконання творчих робіт,презентація
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Василівна Нич
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет