Ландшафтознавство

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Ландшафтознавство
Код дисципліни
ОК 18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р01. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії фізичної географії,ландшафтної екології, а також світоглядних наук. Р07. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових. Р09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер, що входять до сфери інтересів транскордонних,регіональних та локальних проєктів на різних просторово-часових масштабах задля забезпечення успішного екологічного співробітництва. Р10. Знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні під час реалізації програм та проектів транскордонного екологічного співробітництва. Р11. Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності,професійного кодексу поведінки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. знати ключові положення теоретичних засад дисциплін фізико-географічного циклу, що викладаються впродовж 1-ІІІ-го семестрів; 2. вміти застосовувати принципи, підходи й методи пізнання фізико- географічної організації територій й простору буття ландшафтів; 3. володіти методиками географічного аналізу й синтезу, базовими знаннями з картування територій, методами статистичного й математичного аналізу; 4. володіти інструментарієм пошуку ландшафтознавчої інформації та даних в різноманітних інформаційних джерелах
Зміст навчальної дисципліни
Висвітлюється коло теоретичних та прикладних проблем, які розробляє сучасне ландшафтознавство, а також на розгляд змісту і підходів його окремих напрямів – наукових (геофізика,геохімія, естетика ландшафту, культурне, історичне, антропогенне ландшафтознавство тощо) і прикладних (ландшафтне обґрунтування територіального планування, проектів природокористування, екологічна експертиза та аудит, екологічний менеджмент тощо). Розглядаються особливості стану, структури, динаміки та еволюції ландшафтних комплексів,що сформувалися на земній поверхні, як природних, так і антропогенних, їх головні властивості, процеси, що в них протікають тощо, а також методи і методика сучасних ландшафтознавчих досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Геренчук К.І. Польові географічні дослідження: Навчальний посібник / К.І. Геренчук, Е.М. Раковська, О.Г. Топчієв. – Київ: Вища школа,1975. – 246 с. 2. Гродзинський М.Д. Ландшафтознавство: Навчальний посібник / М.Д.Гродзинський, О.В. Михайленко; КНУТШ. – Київ: Київський університет,2008. – 320 с. 3. Гродзинський М.Д. Основи ландшафтної екології: Підручник / М.Д. Гродзинський. – Київ: Либідь, 1993. – 224 с. 4. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір:Монографія: У 2-х т. / М.Д. Гродзинський; КНУТШ. – Київ: РВЦ Київський університет, 2005. – Т.1. – 2005. – 431 с. 5. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір:Монографія: У 2-х т. / М.Д. Гродзинський; КНУТШ. – Київ: РВЦ Київський університет, 2005. – Т.2. – 2005. – 504 с. 6. Денисик Г.І. Регіональне антропогенне ландшафтознавство: Монографія / Г.І.Денисик, О.В. Тімець. – Вінниця: Едельвейс і К, 2010. – 168 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичне заняття,дискусія,вирішення конкретних задач та ситуацій
Методи та критерії оцінювання
виконання творчих аналітично-розрахункових робіт,дискурс,іспит.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни