Теорія міжнародних вдносин

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Теорія міжнародних вдносин
Код дисципліни
ОК 28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Р010. Знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні під час реалізації програм та проектів транскордонного екологічного співробітництва. 2. Р014. Використовувати принципи управління, на яких базується система національної та транскордонної екологічної безпеки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін «Вступ до університетських студій», «Іноземна мова для географів»; 2) знання теоретичних основ сучасних політичних процесів. 3) базові знання з політичної географії. 4) навички роботи з науковою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна передбачає вивчення теоретичних та практичних аспектів міжнародних відносин та світової політики в їх сучасному вигляді, основних підходів до дослідження міжнародних відносин, оволодіння сучасними знаннями і навичками аналізу світових політичних процесів. Студентам важливо познайомитися з єдиним серед інших типів суспільних відносин прикладом анархічної організації суспільства, яке існує лише на міжнародно-політичному рівні.
Рекомендована та необхідна література
a. Міжнародні відносини та світова політика: підручник ./ кер.авт.кол. В.Ю. Крушинський; за ред. В.А.Манжоли. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет». 2010. b. Міжнародні системи та глобальний розвиток./ кер.авт.кол. О.А. Коппель; за ред. Л.В.Губерського, В.А.Манжоли. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет». 2008. 1. Україна в постбіполярній системі міжнародних відносин. Підручник.- К.:Київський університет.-2008.-512 с. 2..Близький Схід: міжнародна безпека, регіональні відносини та перспективи для України / Відп. Ред. Б.О.Парахонський. – К., 2008 3. Системная история международных отношений в четырех томах. События и документы. 1918-2003.-М.,2003-2004. 4. Каменецький М.С.,Суботін А.А. Теорія міжнародних відносин. Посібник- хрестоматія.-К.:Київський університет,2007. 6. Дюрозель Ж.Б. Історія дипломатії від 1919 року до наших днів. К.1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
семінарське заняття, презентація,вирішення конкретних задач та ситуацій
Методи та критерії оцінювання
виконання творчих аналітично-розрахункових робіт, дискурс,залік.
Мова викладання
Українська