Стратиграфія

Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Стратиграфія
Код дисципліни
ВК2.1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати: Структуру і принципи стратиграфії. Етапи підготовки стратиграфічної основи. Опорні і типові стратиграфічні розрізи.Класифікацію осадових порід. Правила вибору, вивчення та опису розрізів. Незгідності, типи і види та їх геологічну інтерпретацію. Типи верствуватості, ознаки виділення і належність до фацій.Еволюцію органічного світу в експозиції палеонтологічного музею.Таксономію та систематику. Правила номенклатури. Основні теорії походження органічного світу. Вміти:Виділяти сейсмостратонів при розчленуванні і кореляції осадових товщ. Визначення будови секвенсів (трактів) і типів стратиграфічних меж.Визначати відносний геологічний вік відкладів за викопними рештками фауни та флори. Діагностувати ортостратиграфічні групи викопних решток до рівня роду
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові знання із загальної та історичної геології, основ геохімії
Зміст навчальної дисципліни
Формується один із аспектів геологічного світогляду студентів у розумінні основних причин і закономірностей накопичення (стратифікація) осадових відкладів на Землі та у межах окремих регіонів; зв’язок біостратонів із еволюцією органічного світу у хронологічній послідовності та латеральному розміщенні; надається розуміння та знання щодо просторово-часової послідовності формування стратиграфічних підрозділів земної кори у взаємозв‘язку між окремими компонентами геологічного середовища (геологічний час ― фізико-географічні умови ― осадок ― порода). Лабораторні заняття спрямовані на оволодіння студентами навичок первинної обробки палеонтологічних даних (користування лупою, бінокулярним мікроскопом, робота із визначниками тощо). Студенти знайомляться також із морфологією викопних об'єктів (із основною увагою на діагностичні інформативні та фаціальні значимі ознаки).
Рекомендована та необхідна література
Стратиграфічний кодекс України. – К.: НСК України, 2012. – 39с. 3. Vivien Gornitz. ENCYCLOPEDIA OF PALEOCLIMATOLOGY AND ANCIENT ENVIRON-MENTS. - New York: Springer, 2009. – 1048p. 4. Gradstein F.M., Ogg J., Schnitz M.D., Ogg G.M. The Geological Time Scale. Elsevier BV. 2020. Vol. 1. P. 561. Vol. 2. P. 1357. 5. Гриценко В.П. Палеонтологія – Київ ВПЦ „Київський університет”.- 2005.- 281с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і практичніі заняття, презентації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту. Іспит проводиться по завершенню всієї дисципліни з Максимальною оцінкою 40 балів, рубіжна оцінка 24 бали. Передбачено 4 модульних роботи, кожна із яких оцінюється у 10 балів та лабораторні роботи що оцінююиться у 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни