Рельєф світу
Освітня програма: Геоморфологія та палеогеографія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Рельєф світу
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації. ПР07. Брати участь у плануванні територій різного ієрархічного рівня. ПР10. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їх застосування. ПР14. Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у фундаментальних і прикладних напрямах досліджень, розробляти та управляти проєктами у сфері географії, зокрема геоморфології та палеогеографії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміння визначати основні морфологічні та морфометричні характеристики земної поверхні; володіння елементарними навичками аналізу картографічних матеріалів різного змісту.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває загальні закономірності та регіональні відмінності рельєфу світу. Структура дисципліни складається з двох частин. Перша частина присвячена вивченню загальних орографічних, морфологічних та морфометричних особливостей земної поверхні території, чинникам та умовам їх формування, особливостям морфоструктури та морфоскульптури, спектру сучасних екзогенних процесів. Друга частина є регіональною за своїм змістом і присвячена детальному аналізу геологічної будови та геоморфологічних особливостей території материків.
Рекомендована та необхідна література
1. Комлєв О.О. Рельєф Європи: Навч. посібник, К.: 2022.- 228 с.
2. Комлєв О.О. Рельєф Землі, еволюція геосфер і стан довкілля // Захист довкілля від антропогенного навантаження. Вип. 4(6). Харків-Кременчук, 2001. – с.11-20
3. Комлєв О.О. Про зміст сучасної концепції геоморфології // Укр. географ. журн., 2002, №2, с.10-16.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
Виконання практичних робіт, підготовка презентації, модульні контрольні роботи, іспит. Оцінювання усіх видів робіт, у тому числі і самостійної роботи, здійснюється упродовж навчального семестру. Опитування у тестовій та письмовій формі проводиться після завершення викладання кожної лекції. Семінари (питання) захищаються по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Модульна контрольна робота проводиться на останньому семінарському занятті відповідного змістового модуля.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Олександрович
Комлєв
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет