Метеорологія
Освітня програма: Природничі науки. Інтегрована програма
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Метеорологія
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області природничих наук (фізики, астрономії, хімії, біології).Усвідомлювати значущість здобутків природничих наук для наукового розуміння цілісної картини оточуючого світу.
ПР07. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових.
ПР08. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер.
ПР12. Розробляти проекти і практичні рекомендацій в галузі наук про Землю, навчально-освітні проекти та проекти місцевого розвитку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування шкільного курсу з фізики та фізичної географії.
2. Знання теоретичних основ фізики, фізичної географії, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між явищами та процесами, що відбуваються в природному середовищі.
3. Володіння методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню земної атмосфери. Курс складається з двох змістових модулів. Перший – присвячений вивченню складу і будови атмосфери, сонячної, земної й атмосферної радіації, теплового режиму атмосфери, поверхні ґрунту та водойм, а також водного режиму атмосфери. У другому модулі розглядаються питання формування та розподілу атмосферних опадів, баричного поля атмосфери, режиму вітру, повітряні маси та атмосферні фронти, циркуляція атмосфери над різними широтами, кліматотвірчі чинники.
Рекомендована та необхідна література
1. Воронов Г.С., Проценко Г.Д. Основи метеорології Ч.І. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2002 – 182 с.
2. Паламарчук Л.В., Шевченко О.Г. Метеорологічні прилади та вимірювання. – К.: Видавництво «Інтерконтиненталь Україна», 2012. – 123 с.
3. Сніжко С.І., Паламарчук Л.В., Затула В.І. Метеорологія. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2010. – 592 с.
4. Шевченко О.Г., Сніжко С.І., Круківська А.В. Практикум з метеорології та кліматології. – К.: ФОП Маслаков, 2018. – 117 с.
5. Santurette P., Christo G. Georgiev. Weather Analysis and Forecasting. - Academic Press, 2005. – 179 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання усних відповідей/доповнень; опитування,дискурс, іспит. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60 % максимальної кількості балів, відведених на іспит). До складання іспиту з дисципліни допускається студенти, які впродовж семестру набрали не менш як 36 балів (60 % максимальної кількості балів, відведених на семестровий контроль).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Володимирівна
Яценко
Метеорології та кліматології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Метеорології та кліматології
Географічний факультет