ОСНОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ОСНОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ
Код дисципліни
ОК 21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. ПР 10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою ПР 11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти.
 ПР 15. Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності.

Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання основ електромагнітної теорії світла: електромагнітні хвилі та швидкість їх поширення; шкала електромагнітних хвиль; властивості електромагнітного випромінювання різних діапазонів. 2. Знання природи і характеристики оптичних випромінювань: поширеність світла, швидкість світла, відбивання та закони заломлення, інтерференція, дифракція, дисперсія світла. 3. Вміння розв’язувати задачі, застосовуючи функціональні залежності між основними фізичними величинами (гармонічні коливання, довжину хвилі, закони геометричної оптики, інтерференцію та дифракцію світла).
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування базових знань про сучасні методи і засоби отримання даних дистанційного зондування Землі; фізичні основи фіксації та передавання інформації дистанційного зондування; отримання навичок оброблення матеріалів космічного знімання та їх інтерпретації шляхом візуального, статистичного, атрибутивного аналізу вхідних даних із використанням автоматизованих методів та сучасного програмного забезпечення; сприяти поширенню знань та інформації ДЗЗ у професійній і соціальній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1.Курач Т.М., Підлісецька І.О. Методичні вказівки до виконання робіт із курсу «Основи дистанційного зондування Землі» - К., ЛГТ, 2019. – 34 с. 2. Манойлов В.П., Омельчук В.В., Опанюк В.В. Дистанційне зондування Землі із Космосу: науково-технічні основи формування й обробки видової інформації: Монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – 384 с. 3. Основи дистанційного зондування Землі : історія та практичне застосування : навч. посіб. / С. О. Довгий,В. І. Лялько, С. М. Бабійчук, Т. Л. дитини НАПН України, 2019. — 316 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і іспиту 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх лабораторних робіт і модульних контрольних робіт
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет