Вступ ло фаху

Освітня програма: ГЕОЕКОЛОГІЯ бакалавр 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вступ ло фаху
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю (ПР01) 2. Використовувати усно і письмово професійну українську мову (ПР02) 3. Визначати основні характеристики, процеси,історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер (ПР06) 4. Розуміти основні екологічні закони, правила та принципи охорони довкілля та природокористування (ПР16) 5. Розуміти основні концепції,теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття рішень в сфері екології, охорони довкілля та оптимального природокористування (ПР17)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування шкільного курсу з географії, історії, іноземної мови. 2. Знання теоретичних основ фізичної географії хімії, фізики, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між природними та соціальними процесами. 3. Володіння методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню основних положень геоекології як науки та проблем, пов"язаних з раціональним природокористуванням. Відповідно, курс складається з двох змістових частин: уявлення про геоекологію як самостійний науковий напрям (змістовий модуль 1) і наукові основи раціонального природокористування (змістовий модуль 2). У межах першого модулю розглядаються головні завдання геоекології як науки, її об"єкт й предмет вивчення, структура, теоретичне і практичне значення. Розкриваються різні тлумачення терміну "геоекологія".
Рекомендована та необхідна література
1. Бакуменко В.Д. Теоретичні та організаційні засади державного управління: Навч. посіб. / В.Д. Бакуменко, П.І. Надолішній. — К.: Міленіум, 2003. — 256 с. 2. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір. В 2-х т. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2005. – Т. 1 – 431 с., Т.2 – 503 с. 3. Екологія і закон: Екологічне законодавство України. В 2-х кн. – К.: Юрінком Інтер, 1998. 4. Крисаченко В.С., Хілько М.І. Екологія, культура, політика: Концептуальні засади сучасного розвитку. К.: Знання, 2001 5. Сівак В.К., Солодкий В.Д. Основи екологічної безпеки територій та акваторій. – Чернівці, 2000. 6. Тян Р.Б., Холод Б.І., Ткаченко В.А. Управління проектами. – К., 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
тести, бліц- опитування,виконання творчих аналітичних робіт, презентація, дискурс,іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іван Олександрович Діброва
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет