Геоінформаційний аналіз і моделювання_1 сем.
Освітня програма: Землеустрій та кадастр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Геоінформаційний аналіз і моделювання_1 сем.
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 5. Використовувати методи збирання інформації в галузі геодезії і землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання;
ПРН 7. Використовувати методи і технології землевпорядного проектування, територіального та господарського землеустрою, планування використання та охорони земель, кадастрових знімань та ведення державного земельного кадастру;
ПРН 8. Розробляти проекти землеустрою, землевпорядної і кадастрової документації та документації з оцінки земель, складати карти і готувати кадастрові дані із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії;
ПРН 9. Обробляти результати геодезичних вимірювань, топографічних і кадастрових знімань, з використанням геоінформаційних технологій та комп’ютерних програмних засобів і системи керування базами даних;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу «Картознавство», «Цифрова картографія», «Геоінформаційні технології».
2. Знання теоретичних основ наук про інформаційні технології та комп’ютерної графіки.
3. Володіння елементарними навичками роботи з базами даних.
Зміст навчальної дисципліни
Курс навчальної дисципліни розраховано на вивчення основних теоретичних відомостей з геоінформаційного аналізу та моделювання студентами напряму геодезія та землеустрій; надається види та задачі геоінформаційного аналізу, характеристики географічної інформації, типи атрибутивної інформації, розглядаються стандарти в галузі використання геопросторових даних, програмні засоби забезпечення введення, збереження, редагування даних в геоінформаційних системах, функції ГІС-аналізу; вирішення завдань на основі побудованої цифрової моделі рельєфу; типи картографічних накладань та операції з ними.
Рекомендована та необхідна література
Картографічне моделювання: навчальний посібник / Т.І. Козаченко, Г.О. Пархоменко, А.М. Молочко / За ред. А.П Заловського. – Вінница: Ант екс-У ЛТД, 1999. – 320 с.
Барановський В. А. Екологічна географія і екологічна картографія / В. А. Барановський. – К. : Фітосоціоцентр, 2001. – 252 с
Бондаренко Е. Л. Геоінформаційне еколого-географічне картографування / Е. Л. Бондаренко. – К. : Фітосоціоцентр, 2007. – 272 с.
Бондаренко Е. Л. Картографічне моделювання стану та розвитку інфекційної захворюваності населення України / Е. Л. Бондаренко : автореф. дис.. … канд. геогр. наук, 11.00.12 (географічна картографія). – К., 1997. – 18 с.
Третяк Н.А. Окремі аспекти механізмів управління капіталізацією земельних ресурсів. Землеустрій, кадастр і моніторинг земель. 2014. № 1–2. С. 11–21.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції та практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних, самостійних, модульних контрольних робіт та заліку.
Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і заліку 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються.
Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «задовільноно») є відпрацювання всіх практичних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Олександрівна
Полякова
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет