Комунікативні стратегії іноземної мови (багатосеместрова дисципліна)

Освітня програма: Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комунікативні стратегії іноземної мови (багатосеместрова дисципліна)
Код дисципліни
ОК.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати своїх досліджень державною та іноземною мовами. ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації. ПРН10. Демонструвати поглиблені знання з фольклористики, міжкультурної комунікації та іноземної мови.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен успішно опанувати такі навчальні дисципліни: «Практика англійської мови», «Теорія іноземної (англійської) мови», «Вступ до мовознавства» та Знати: • основні мовознавчі поняття; • принципи аналізу мовного матеріалу; • особливості семантики, будови та функціонування одиниць усіх рівнів англійської мови; Уміти: • застосовувати лінгвістичний інструментарій на практиці; Володіти • навичками добору, аналізу та інтерпретації мовленнєвих фактів; • навичками спілкування на лінгвістичні теми.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з положеннями теорії комунікації та опанування студентами підходів до вивчення текстів у різноманітних сферах спілкування. Навчальна дисципліна складається з чотирьох частин: перша висвітлює проблеми, пов’язані з визначенням основних понять та сфер застосування теорії комунікації та її зв’язку з іншими дисциплінами, друга присвячена послідовному вивченню таких видів комунікації, як міжособистісна, групова та масова, третя присвячена проблематиці міжкультурної комунікації, четверта розглядає корпоративну комунікацію. Вивчення цієї дисципліни дозволяє поглибити знання, отримані студентами у процесі оволодіння іншими предметами лінгвістичного циклу, дає можливість отримати високоспеціалізовані знання у галузі комунікації та оволодіти навичками наукового аналізу текстів. Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних занять. Завершується дисципліна іспитом.
Рекомендована та необхідна література
Алєксєєва І.О. Конфронтаційні тактики міжособистісного конфлікту (на матеріалі англомовної комунікації). Лінгвістика ХХІ століття: нові дослідження і перспективи. НАН України, Центр наукових досліджень викладання іноземних мов. Київ, 2012. С.21-30 Алєксєєва І.О., Каптюрова О.В. Практикум з теоретико-практичного курсу англійської мови для студентів-магістрів. Київ, 2014. 207с. Алєксєєва І.О., Каптюрова О.В. Практикум з теоретико-практичного курсу англійської мови (для студентів-магістрів). Частина ІІ. Міжкультурна комунікація (Модуль 1). Київ, 2020. Adler, R., Rodman, G. (2006) Understanding Human Communication. Oxford University Press Dilts, Robert. Modeling with NLP. Meta Publications, 2006. 293p Habermas, J. (1979) Communication and the Evolution of Society. Boston: Beacon Press
Заплановані освітні заходи та методи викладання
навчальному процесі; лекції, практичні заняття, самостійна робота. Дисципліна викладається за допомогою таких навчальних заходів, як лінгвістичний аналіз мовного матеріалу, презентація та відповіді на практичних заняттях.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – іспит. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом протягом семестру. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за лінгвістичні аналізи мовного матеріалу, презентації, відповіді на семінарських заняттях. За семестр студент може отримати мінімально 36 балів та максимально – 60 балів. Відповідно на іспит виноситься мінімально 24 бали та максимально 40 балів.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни