Українська мова природничого та математичного спрямування

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українська мова природничого та математичного спрямування
Код дисципліни
ВК.2.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 26.2. Користуватися українською мовою природничо-математичного спрямування. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення курсу студенти повинні попередньо опанувати такі дисципліни: «Українська мова», «Історія української мови», «Практикум з правопису української мови». Також студенти повинні знати систему української мови та історичні процеси її становлення; уміти грамотно писати, грамотно висловлюватися усно та письмово українською мовою; мати уявлення про стилістичні та композиційні особливості жанрів української мови; володіти українською літературною мовою у повсякденно професійній та офіційно-документальній сферах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна має на меті підвищити рівень загальномовної підготовки, мовної грамотності, комунікативної компетентності студентів, забезпечити практичне оволодіння основами офіційно-ділового, наукового, розмовного стилів української мови, що забезпечить професійне спілкування на належному мовному рівні; сформувати у майбутніх спеціалістів професійно зорієнтовані уміння і навички досконалого володіння українською літературною мовою у фаховій сфері; сформувати гуманістичний світогляд, загальну культуру та естетичні смаки особистості студента. Дисципліна складається з 2 змістових модулів. У Модулі 1 розглядаються ключові поняття, розкриваються особливості взаємодії мови і культури. Модуль 2 сфокусовано на стратегіях, засобах та особливостях усного та письмового спілкування. Дисципліна завершується іспитом.
Рекомендована та необхідна література
1. Українська мова (за професійним спрямуванням) / Л. В. Барановська та ін. Біла Церква : Білоцерківський НАУ, 2008. 176 с. 2. Контрольні роботи, тестові завдання з української мови та культури мовлення / А. М. Безпаленко та ін. Київ : Видавництво НАУ, 2009. 66 с. 3. Принципи побудови досконалого тексту: методичні рекомендації для науковців та працівників структурних підрозділів навч. закл. агропромислового профілю III-IV рівнів акредитації / упоряд. А. М. Безпаленко, Г. П. Бикова, О. М. Тепла. Київ : НАУ, 2006. 40 с. 4. Білецький А. О. Про мову і мовознавство. Київ : АртЕК, 2010. 224 с. 5. Бикова Г. П. Українська мова та культура ділового спілкування. Київ : Видавництво НАУ, 2007. 360 с. 6. Бикова Г. П. Українська мова та культура мовлення для студентів заочної форми навчання. Київ : Видавництво НАУ, 2010. 122 с. 7. Гриценко Т. Б. Українська мова та культура мовлення. Вінниця : Нова книга, 2009. 472 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курс поєднує такі форми навчання: лекційні та практичні заняття, самостійну роботу. Основними видами робіт, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: усна відповідь на практичних заняттях та модульна контрольна робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 60 балів та мінімально – 36 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 60 балів, мінімум – 36 балів) та балів підсумкового оцінювання у формі іспиту (максимум – 40 балів, мінімум – 24 бали). Семестровий контроль спрямований на оцінювання усних відповідей на практичних заняттях (36 балів) та модульної контрольної роботи (24 бали). Формат іспиту – письмовий, що передбачає виконання 4-x завдань. Кожне завдання оцінюється максимально у 10 балів. Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська