Практикум з правопису української мови з методикою навчання

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Практикум з правопису української мови з методикою навчання
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Знає та розуміє особливості навчання різнорідних груп учнів, застосовує диференціацію навчання, організовує освітній процес з урахуванням особливих потреб учнів. ПРН 17. Уміє працювати з теоретичними та науково-методичними джерелами (зокрема цифровими), знаходити, обробляти, систематизувати й застосовувати в освітній діяльності сучасну наукову інформацію, бібліографію, комп’ютерні технології. ПРН 18. Має творчо-критичне мислення, творчо використовує різні теорії й досвід (український, закордонний) у процесі вирішення соціальних і професійних завдань. ПРН 19. Володіє основами професійної культури, має здатність створювати тексти фахового змісту.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного опанування дисципліни студенти повинні володіти правилами української орфографії та пунктуації, а також навичками застосування їх на письмі; мати елементарні знання з педагогіки про методи та прийоми навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни «Практикум з правопису української мови з методикою навчання» є формування у студентів правописної компетентності; культури мовлення, здатності та готовності навчати учнів середньої школи правопису. Дисципліна складається з 3 змістових модулів. У Модулі 1 розглядають питання орфографії та пунктуації. Модуль 2 сфокусовано на культурі мовлення; розширенні лексикону та тезаурусу студентів. Модуль 3 зосереджено на ознайомленні з методикою навчання правопису. Форма підсумкового контролю – залік.
Рекомендована та необхідна література
1. Коваль А.П. Культура ділового мовлення / А. П. Коваль. К.: Вища школа, 1982. 2. Пентилюк, І.І. Марунич, І.В. Гайдаєнко. К.: Центр учбової літератури. 2011. 224 с. 3. Практикум з української мови: навчально-методичні матеріали / укладач І. М. Серебрянська. Суми: Сумський державний університет, 2011. 59 с. 4. Тоцька Н. І. Українська пунктуація / Н. І. Тоцька. К.: Вища шк., 1990. 5. Український правопис: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/05062019- onovl-pravo.pdf 6. Ющук І.П. Практикум з правопису і граматики української мови. К.: Освіта, 2012. 270 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Kурс поєднує так форми навчання: лекційні та практичні заняття, самостійна робота, проєктні технології. Основними видами роботи, які оцінюються упродовж семестру, є: відповідь на практичному занятті, груповий/ індивідуальний проєкт, модульна контрольна робота, залікова робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 100 балів, мінімум – 60 балів) Семестровий контроль спрямований на оцінювання відповідей на практичних заняттях та самостійній роботі (50 балів), модульних контрольних робіт (10 балів), підготовки та презентації проєктів (20 балів) та підсумкової контрольної роботи (20 балів). Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – «не зараховано». Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська