Українська наукова мова з усним та письмовим тренінгом

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури та іноземної мови в старшій профільній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українська наукова мова з усним та письмовим тренінгом
Код дисципліни
ОК 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 3. Знати прагматичні, лінгвостилістичні особливості української наукової мови, жанрово-композиційні особливості та використовувати знання у наукових текстах; застосовувати зазначені знання та вміння у професійній діяльності. ПРН Ав. 2. Здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань для самовдосконалення та ефективної організації навчального процесу. ПРН К. 1. Здатність користуватися українською та англійською мовами в ситуаціях професійної взаємодії. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення курсу студенти повинні знати правописні норми сучасної української літературної мови, найважливіші функції української мови в соціумі; вміти аналітично працювати з науковою літературою; володіти елементарними навичками моделювання текстів наукового стилю мовлення відповідно до комунікативних потреб та завдань усної та писемної наукової комунікації.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати в магістрантів компетентність із функціональної стилістики на рівні, необхідному для викладання української мови і літератури та іноземної мови в середній школі, розвинути вміння і навички володіння українською науковою мовою в її усній та письмовій формах, вдосконалити комунікативну компетентність у науковому дискурсі. Анотація. Дисципліна покликана систематизувати знання магістрантів про специфіку наукового стилю мовлення, поглибити знання жанрів наукового стилю, комунікативні потреби мовця науковому дискурсі; репрезентувати функціонально-стилістичну специфіку використання різних частин мови в науковому тексті, критерії розрізнення основних наукових жанрів та принципи лінгвістичної роботи з науковим текстом, стимулювати магістрантів до розвитку культури наукового спілкування відповідно до їхньої професійної діяльності в старшій профільній школі.
Рекомендована та необхідна література
1. Калєтнік А.А. Українська наукова мова : [посібник] / Калєтнік А.А. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2012. – 310 с. 2. Климентова О.В., Івахненко Т.П. Українська мова (за професійним спрямуванням), збірник вправ для студентів гуманітарних факультетів. Навчальний посібник. – К., 2015. 3. Колоїз Ж. В. Українська наукова мова: [практикум]/ Ж.В.Колоїз. – Кривий Ріг : КДПУ, 2017. –135с. 4. Ткаченко Л.О., Любашенко О.В. Українська мова. Мова фаху, мова науки, мова спілкування. Текстово-комунікативне навчання / Л.О.Ткаченко, О.В. Любашенко, С.Є.Мельник, Т.М. Андрєєва, С.В. Овсейчик. О.В. П’ятецька. – К.: ТОВ ВПП «Компас», 2014. – 256 с. 5. Ткачук О.В., Наконечна Л.Б. Сучасне українське наукове мовлення: навчально-методичний посібник / Ткачук О.В., НаконечнаЛ.Б. – Івано-Франківськ: Видавець Кушнір Г. М., 2018. –160 с. 6. Українська мова за професійним спрямуванням: навч. посіб. / С.О. Караман, О.А. Копусь, В.І. Тихоша та ін. – К.: Літера ЛТД, 2013. – 544 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми навчання: лекція, практичні заняття та самостійна робота і такі методи навчання: бесіда, дослідницька робота, наукова дискусія, письмовий тренінг.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (відповідь на практичних заняттях, усний тренінг, робота з науковими текстами, контрольна робота). За відповідь на практичних заняттях студент може отримати максимально 21і мінімально – 12 балів; за усний тренінг – максимально 9 і мінімально – 6 балів; за роботу з науковими текстами – максимально 16 балів і мінімально – 8 балів; за контрольну роботу – максимально 14 балів і мінімально – 10 балів ). Завершується дисципліна іспитом. Оцінка складається із балів, отриманих за роботу в семестрі (максимум - 60 балів, мінімум - 36 балів) та балів за іспит (максимум - 40 балів, мінімум - 24 бали). На іспиті оцінюються такі результати навчання: РН 1.1, РН 1.2, РН 1.3; РН 2.1; РН 2.3; РН 2.5.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології