Інформаційні технології в прогнозно-аналітичній діяльності

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Інформаційні технології в прогнозно-аналітичній діяльності
Код дисципліни
ОК13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Здійснювати опис та аналіз міжнародної ситуації, збирати з різних джерел необхідну для цього інформацію про міжнародні та зовнішньополітичні події та процеси. Збирати, обробляти та аналізувати великий обсяг інформації про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики України та інших держав, регіональних систем, міжнародних комунікацій. Використовувати сучасні цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення, бази даних та інформаційні системи для розв’язання складних спеціалізованих задач у сфері міжнародних відносин, суспільних комунікацій та/або регіональних студій. Розуміти роль і особливості використання інформації та комунікації у сучасних міжнародних відносинах.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи сучасних інформаційних систем і технологій, математичних основ інформаційних технологій, системних методів дослідження міжнародних відносин. Вміти: формулювати цілі та задачі дослідження, збирати необхідну інформацію про події в державі та в світі, визначати ключове повідомлення, цільову аудиторію. Володіти елементарними навичками: робота із комп'ютером, підготовка презентацій, грамотне письмо, формулювання та логічне викладення власної думки
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Методологічні засади прикладного статистичного аналізу в дослідженнях міжнародних відносин Прикладний статистичний аналіз даних в міжнародних відносинах. Описові статистики в дослідженні міжнародних подій. Оцінка невідомих параметрів в задачах прогнозування міжнародних відносин. Змістовий модуль 2. Параметричні та непараметричні методи аналізу політичних та соціально-економічних явищ і подій Перевірка статистичних гіпотез в дослідженні міжнародних відносин. Параметричні та непараметричні статистичні критерії. Кореляційний та регресійний аналіз в дослідженні взаємозв'язків політичних та соціально-економічних явищ. Кластерний аналіз в дослідженні міжнародних процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Рижков М.М., Бєлоусова Н.Б. Інформаційне забезпечення прогнозно-аналітичної діяльності в міжнародних відносинах. Підручник з грифом МОН України. – К.: Центр вільної преси, 2009. – 202 с. 2. Бєлоусова Н.Б. Інформаційні технології в прогнозно-аналітичній діяльності. Методичні вказівки до виконання практичних робіт (електр.) – К.: ІМВ, 2020. – 250 с. 3. Jarol B. Manheim and Richard C. Rich, Empirical Political Analysis — Research Methods in Political Science, 8=9nd Edition (New York and London: Longman, 2018) pp. xii, 398. (https://may.alleng.org/d/polit/pol051.htm) 4. Чернінський А. О. Статистика для юних науковців. – Національний центр «Мала академія наук України», 2017. – 60 с. 5. Макаренко Є. А., Рижков М. М. та ін. Зовнішньополітичні комунікативні технології, К.: Центр вільної преси, 2016, 416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, групові та індивідуальні роботи на практичних заняттях, групові презентації, самостійний пошук кількісної та якісної інформації про міжнародні події / процеси, аналіз та представлення даних у вигляді аналітичних документів.
Методи та критерії оцінювання
Участь в індивідуальних та групових міні-дослідженнях з використанням конкретного підходу, письмові домашні завдання, оцінювання активності й участі в дискусіях, якість участі та відповіді під час групових презентацій.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра міжнародної інформації
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин