Давньогрецька мова

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Давньогрецька мова
Код дисципліни
ОК.44
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації. 4. Організовувати процес навчання і самоосвіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні мати загальні відомості про історико-культурний контекст античності, базовий обсяг знань з історії античного світу, давньогрецької міфології та літератури, основ граматичної термінології. 2. Вміти визначати та розкривати міжмовні та міжкультурні взаємозв'язки; аналізувати явища лінгвокультурної інтерференції; інтерпретувати античну та новоєвропейську культуру. 3. Володіти базовими навичками морфологічного і синтаксичного аналізу одиниць іноземної мови та навичками лексико-етимологічного і історико-культурного аналізу і коментування речень та текстів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана ознайомити студентів з основами граматики та лексики давньогрецької мови для читання творів та написів античної Греції та Візантії. Розглядаються відомості з фонетики, морфології та синтаксису давньогрецької мови, вивчається гуманітарна термінологія грецького походження та грецизми в новоєвропейських мовах. З’ясовується роль і значення грецькому мови у європейському культурному континуумі та християнському світі.
Рекомендована та необхідна література
Звонська Л.Л. Давньогрецька мова для філософів. – К: Дух і літера, 2011. – 640 с. Звонська Л.Л. Давньогрецька мова. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2019. – 686 с. Енциклопедичний словник класичних мов / За ред. Л.Л.Звонської. – К.:ВПЦ «Київський університет», 2017. – 552 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Відповідь (усна відповідь, доповнення, участь у дискусії) на практичному занятті - 30/20; Самостійна робота (конспект перекладів речень) - 20/15; Творче завдання (реферати, презентації; включаючи самостійну підготовку) - 30/10 Підсумкова контрольна робота - 20/15 Всього за семестр - 100/60
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни