Географія релігії
Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Географія релігії
Код дисципліни
ОК.35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
7. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати акти, пов’язані з розвитком релігій та конфесій, використовувати їх для розв’язання складних завдань у
спеціалізованих сферах професійної діяльності.
8. Критично оцінювати й аналізувати інформацію різних джерел з релігієзнавчої проблематики.
9. Використовувати інформаційні технології для виявлення сучасних тенденцій співіснування релігій та конфесій в умовах глобалізації та міжкультурного діалогу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основнітрелігієзнавчі поняття, їх сутність; основні концепції дослідження релігії; сутність і значення релігії в духовно-культурному житті суспільства; географію.
2. Вміти обґрунтовувати власну світоглядну позицію щодо значення релігії в житті людини; аналізувати діяльність релігійних організацій та їх вплив на культуру і розвиток соціуму; застосовувати теоретичні знання при вирішенні професійних завдань.
3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно релігійних, політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Географія релігії» знайомить студентів із основними поняттями географії релігії, її методологією. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методологія, основні напрямки та проблематика сучасних досліджень в галузі географії релігії. З’ясовується вплив географічного чинника на появу, функціонування і розвиток релігій. Розглядаються ґенеза географії релігії, окреслюються її основні напрями. Пояснюються основні методологічні принципи географії релігії. Послідовно розглядаються особливості релігійного життя в різних регіонах світу та закономірності функціонування релігії в залежності від географічного регіону. У зв’язку з чим географія релігії постає як альтернатива поширеним підходам до вивчення релігії.
Рекомендована та необхідна література
1. Академічне релігієзнавство України. Історія і сьогодення. Колективна монографія. – К., 2006. – 245 с.
2. Географія релігій в Україні: Моногр. / А. С. Ковальчук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 308 c
3. Лубський В.І., Лубська М.В. Історія релігій. – – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 776 с.
4. Любіцева О.О. Паломництво і релігійний туризм. Монографія / О.О. Любіцева, О.В. Романчук. – К. : Істина, 2011. - 328 с.
5. Павлов С. Мезенцев К., Любіцева О. Географія релігій. − Київ: АртЕк, 1998. − 504 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу, що проводить семінарські заняття.
Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Миколаївна
Фенно
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет