Науковий образ світу

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Науковий образ світу
Код дисципліни
ОК.29
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН-1 Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації. ПРН-4. Організовувати процес навчання і самоосвіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Курс «Науковий образ світу» вивчається на основі знань з предметів, які студенти вивчали на першому курсі, та повної загальної освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Науковий образ світу» належить до переліку обов’язкових дисциплін ОП «Релігієзнавство» галузі знань 031 «Релігієзнавство», першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Курс «Науковий образ світу» забезпечує сприйняття та засвоєння сучаснихмультидисциплінарних теорій. Дисципліна знайомить студентів з поняттям науки, наукового дослідження, наукового світогляду, наукового образу світу. Вивчення першої частини дисципліни знайомить студентів з основними етапами розвитку наукового образу світу, методами наукових досліджень та наукового пізнання, надає базові поняття та розуміння про світ, що нас оточує: побудову та розвиток всесвіту, поняття життя, його появу та розвиток, фізичну природу явищ, що нас оточують. Опанування матеріалу другої частини дисципліни дасть змогу студентам знати та розуміти сучасні напрямки розвитку науки та технологій, вміти пояснювати цілі та завдання сучасної природничої науки, взаємозв’язок між життям сучасної людини та науковими здобутками. Вивчення дисципліни спрямовано на підвищення рівня освіченості студентів, розвиток їх логічного та аналітичного мислення, здобуття ними навичок роботи з науковою танауково-популярною літературою профілю, відмінного від їх фахового, що в подальшому може бути використано ними при виконанні їх фахової діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Анісімов І.О. Синергетика: підручник / І.О. Анісімов. – К.: ВПЦ «Київськийт університет», 2014. – 551 с. Висоцький М.В. Природознавство: науковий образ світу: текст лекцій / М.В. Висоцький – К.: ВПЦ «Київський університет», 2018. –143 с. 2. Грицик В. Екологія довкілля. Охорона природи: навчальний посібник / В. Грицик, Ю. Канарський, Я. Бедрій. – К.: Кондор, 2009. – 292 с 3. Карпов Я.С. Концепції сучасного природознавства: підручник / [Я.С. Карпов, В. В. Кисельник, В. Г. Кремень та ін.] – К.: Професіонал, 2004. – 496 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання (у формі заліку): 30 балів / 18 балів - Письмова робота у вигляді тесту та усна співбесіда; - Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом - 30 балів; - Оцінюються результати навчання - Тестове завдання (20 бали) та усна відповідь на одне запитання (10 балів); Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінкаи за залік не може бути меншою 18 балів;- Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 42 бал
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни