Документування, експертиза та інвентаризація фольклорного продукту
Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Документування, експертиза та інвентаризація фольклорного продукту
Код дисципліни
ДВС.1.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
ПРН 22. Здійснювати комплексний міждисциплінарний аналіз фольклорного продукту.
ПРН 23.Характеризувати семантику й прагматику ритуалів та обрядових комплексів.
ПРН 25.1 Застосовувати у практичній діяльності знання механізмів з'яви й розвитку явищ традиційної культурної спадщини українського народу
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів: «Український фольклор», «Українська народна музична творчість»; проходження навчальної фольклорної та виробничої народознавчої практик.
Знання теоретичних основ української традиційної культури, її фіксації.
Володіння методикою наукового дослідження, пошуку та обробки інформації навчального та наукового спрямування; використання фахових інформативних джерел; критичного ставлення до аналізованих явищ; методикою роботи з фольклорними текстами різного спрямування, етнокультурними артефактами.
Уміння працювати з різними джерелами навчальної та наукової інформації, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки; збирати та аналізувати інформацію щодо артефактів традиційної культури; визначати історичну та культурну цінність зразків культурної спадщини.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати у здобувачів освіти систему знань про документування, проведення експертизи, надання експертної оцінки на предмет автентичності артефактів етнокультури. Анотація. Навчальна дисципліна «Документування, експертиза та інвентаризація фольклорного продукту» – належить до переліку вибіркових, викладається у восьмому семестрі бакалаврату – відповідно до навчального плану освітньо-професійної програми «Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова». Структура навчального курсу передбачає розгляд теоретичних засад документування фольклорного зразка (етнокультурного артефакту); порядок проведення його інвентаризації; основні засади, умови та порядок здійснення експертизи, підготовки експертного висновку.
Рекомендована та необхідна література
Вовк М. Фольклористика у класичних університетах України (друга половина ХІХ – перше десятиліття ХХІ століття): теорія і практика : Монографія / Мирослава Вовк / за редакцією проф. Олени Семеног. Київ : Інститут обдарованої дитини, 2014. 419 с.
2. Вовчак А., Сулим Р. Документування українського фольклору у науково-дослідній та нравчально-педагогічній діяльності кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси ЛНУ імені Івана Франка // Міфологія і фольклор, № 1-2. Львів, 2016. С.117-127.
3. Мацієвський І. Питання документації народної інструментальної музики / Ігор Мацієвський // Актуальні питання методики фіксації та транскрипції творів народної музики : Збірник наукових праць / редактор-упорядник Богдан Луканюк. Київ, 1989. С. 5–24.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Відповідь на семінарському занятті, виконання робіт практичного характеру, презентація, контрольна робота, залік
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують – «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують – «незараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт, виконання практичного завдання з документування фольклорного зразка різного типу або за потреби написати контрольну роботу.
Мова викладання
Українська мова
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни