Вступ до філології гінді
Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Вступ до філології гінді
Код дисципліни
ННД.13.04.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології гінді та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мови і літератури гінді, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності.
ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз гіндімовних текстів різних стилів і жанрів.
ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування базових знань з фахових дисциплін «Лінгвокраїнознавство Індії», «Мова гінді: базовий курс»; лінгвістичної термінології та основних законів мовного розвитку з курсу «Основи мовознавства».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати у студентів глибоке фахове уявлення про предмет, специфіку та основні завдання філології гінді на сучасному етапі, дати загальні відомості про еволюцію індоарійських мов в Індії, санскриту, середньоіндоарійських та новоіндоарійських мов, історію мови гінді та писемності, проблеми мови гінді, історію літератури гінді. Дисципліна є частиною комплексної дисципліни «Вступ до філології» і має теоретичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Наливайко С.І. Індоарійські таємниці України. К., 2004.
2. Наливайко С.І. Таємниці розкриває санскрит. К., 2000.
3. Balbir N. Extended Grammars: From Sanscrit to Middle Indo-Aryan with Reference to Verb-Description. Histoire Epistémologie Langage. 2017. https://www.persee.fr/docAsPDF/hel_0750-8069_2017_num_39_2_3611.pdf
4. Butt M., Ahmed T. The redevelopment of Indo-Aryan case systems from a lexical semantic perspective // Erschienen in: Morphology, 2011. https://d-nb.info/1196969418/34
5. Cardona G., Luraghi S. Indo-Aryan Languages. Routledge, 2009. https://www.taylorfrancis.com/chapters/edit/10.4324/9780203301524-28/indo-aryan-languages-george-cardona-silvia-luraghi
6. Hellwig O., Scarlata S., Ackermann E., Widmer P. The Treebank of Vedic Sanskrit. University of Zurich. 2020. https://aclanthology.org/2020.lrec-1.632.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій та семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає підготовку до таких видів діяльності, як відповіді на семінарських заняттях, участь у дискусіях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації, реферати із запропонованих для опрацювання тем.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється протягом семестру із розрахунку: відповіді на семінарських заняттях, участь у дискусіях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації, реферати – 36/60 балів; модульні контрольні роботи – 12/20 балів, підсумкова контрольна робота – 12/20 балів. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують оцінку «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «не зараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійної роботи. Шкала відповідності підсумкових балів: 60-100 – зараховано; 0-59 – не зараховано.
Мова викладання
Українська, гінді
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Володимирович
Ботвінкін
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології