Сучасна зарубіжна політологія
Освітня програма: ОНП Політологія. Денна форма навчання 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Сучасна зарубіжна політологія
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН2. Застосовувати спеціалізовані концептуальні знання з політології, що включають сучасні наукові здобутки в сфері професійної діяльності або галузі знань і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень. ПРН 4. Приймати ефективні рішення з питань політики, політичних наук і дотичних проблем, в тому числі у складних і непередбачуваних умовах; прогнозувати розвиток політичних процесів; визначати фактори, що впливають на них і на досягнення поставлених цілей. ПРН 6. Критично оцінювати принципи здійснення влади та публічної політики, політичних інститутів та процесів, світової політики та політики окремих країн та регіонів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати систематизовані знання та уявлення про категоріальний та методологічний апарат політології, політику, владу, політичну систему, політичні режими, мати систематизовані знання з дисциплін «історія зарубіжних політичних вчень», «загальна теорія політики», «геополітика» тощо.
2. Вміти орієнтуватись в актуальній інформації про політичні явища та процеси в зарубіжних країнах, володіти знаннями про класичні політологічні теорії та концепції (теорія демократії, теорія еліт та лідерства, теорія політичної системи, міжнародні відносини).
3. Володіти сформованими навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить студентів з основними змінами в політичному дискурсі ХХ-ХХІ ст., плюралізацією його змісту як в тематичному, так і в методологічному плані; ознайомлення студентів з особливостями інституціоналізації політичної науки в межах різних національних політологічних шкіл; ознайомлення студентів з актуальними проблемами сучасної зарубіжної політології та виокремлення основних напрямів політологічних досліджень в ХХІ столітті
Рекомендована та необхідна література
1. Единбурзький погляд на історію демократії від давніх часів до майбутніх можливостей / за ред. Б.Айзехена та С.Стоквелла. – Харків: Фоліо, 2017. – 639с.
2. Теорія політики: підручник / Денисенко В.М., БліхарВ.С., Требін Н. П., та ін. – Л.: Ліга-Прес, 2015. – 668 с.
3. Democratization / Christian W. Haerpfer, Patrick Bernhagen, Christian Welzel, and Ronald F. Inglehart (editors), 2-d edition, Oxford University Press, 2018.
4. The Oxford Handbook of Political Science / Robert Gudin (editor), Oxford University press, 2009.
5. The Oxford Handbook of Political Methodology / Janet M. Steffensmeier (editor), Hanry M. Brady (editor), David Cillier (editor), Oxford University press, 2008.
6. The Political System in the Europian Union, third edition / Simon Hix, Bjorn Hoyland, Red Globe Press, 2011.
7. The Politics of the European Union / Herman Lelieveldt, Sebastiaan Princen, Cambridge University Press, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 18 / 30 балів 2. Самостійна робота: 14 / 20 балів 3. Контрольна робота: 5 / 15 балів 4. Іспит: 24/40 балів
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ганна
Миколаївна
Малкіна
Кафедра політичних наук
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра політичних наук
Філософський факультет