Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: ОНП Політологія. Денна форма навчання 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН1.Застосовувати для розв’язування складних задач політології розуміння природи та значення політики як специфічного виду людської діяльності та особливої сфери пізнання, включаючи розвиток уявлень про політику та її сучасні інтерпретації, особливостей реалізації влади у різних політичних системах, їх соціально-економічного, історичного та соціокультурного контексту. ПРН 6. Критично осмислювати принципи здійснення влади та публічної політики, політичних інститутів та процесів, світової політики та політики окремих країн та регіонів. ПРН 10. Брати продуктивну участь у науковому співробітництві як на національному, так і міжнародному рівнях.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати понятійно-категоріальний апарат навчальних дисциплін «Історія філософії», «Теоретична та практична філософія», «Теорія пізнання», «Філософія та методологія науки». Вміти застосовувати понятійно-категоріальний апарат апарат навчальних дисциплін «Історія філософії», «Теоретична та практична філософія», «Теорія пізнання», «Філософія та методологія науки» в науковій роботі, планувати наукову роботу, аналізувати та встановлювати зміст прав інтелектуальної власності. Володіти елементарними навичками проведення наукових досліджень, представлених у процесі написання курсових робіт, володіти навичками критичного мислення, опрацьовування значного масиву наукового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» є обов’язковою навчальною дисципліною, що забезпечує отримання загальних компетентностей випускниками Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Програма навчальної дисципліни складається з трьох змістових частин. У 1 та 2 частинах розкривається зміст понять «методологія», «методика», «методи дослідження», розуміння науки як дослідження, розглядаються конкретно-науковий, загальнонауковий та філософський рівні методології. Окреслюється множина методологічних систем сучасної філософії науки. Розкриваються способи пошуку наукової інформації, зміст організації наукових досліджень (в тому числі магістерське дослідження). У 3 частині висвітлюються питання інтелектуальної власності.
Рекомендована та необхідна література
1. Добронравова І.С., Сидоренко Л.І. Філософія та методологія науки. Підручник. Київ: «Київський університет», 2008. 2. Добронравова І. С., Білоус Т. М., Комар О. В. Новітня філософія науки. К., 2009. 3. Історія та філософія науки: Хрестоматія. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів ІII– IV рівнів акредитації. Вінниця: Нова книга, 2009. 4. Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб./ за ред. І.С.Добронравова (ч.1), О.В.Руденко (ч.2). К., 2018. 5. Мороз І.В. Структура дипломних, кваліфікаційних робіт та вимоги до їх написання, оформлення та захисту. К., 1997. 6.Основи інтелектуальної власності: навчальний посібник / О.П.Орлюк (кер. авт. кол.), А.О.Кодинець, Ю.В.Носік та ін.; за ред. О.П.Орлюк. К.:Інтерсервіс, 2016. 7. Основи методології та організації наукових досліджень: навчальний посібник для студентів, курсантів, аспірантів, ад’юнтів. К.: "Центр учбової літератури", 2010. 8.Філософія науки. Підручник. Заг.ред. Добронравової І.С.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 20/35 балів; 2. Самостійна робота (Презентація характерних ознак наукової галузі): 13/20 балів; 3. Самостійна робота (Аналіз методологічних засад власного бакалаврського дослідження): 13/20 балів; 4. Контрольна робота: 2/5 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни