Виробничо-педагогічна практика з викладання турецької мови і літератури (з відривом)

Освітня програма: Турецька мова і література та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Виробничо-педагогічна практика з викладання турецької мови і літератури (з відривом)
Код дисципліни
ННД.13.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
РН 3; РН 4; РН 8; РН 9; РН 13; РН 15; РН 18; РН 22; РН 25.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Визначення конкретної навчально-виховної мети та завдань своєї педагогічної діяльності з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів; 2. Здійснення перспективних, тематичних, календарних та поурочних планувань роботи вчителя; 3. Проведення уроків різних типів із застосуванням різноманітних методів і прийомів активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів; 4. Здійснення педагогічного процесу на принципах педагогічної взаємодії, співпраці з учнями, підготовки й проведення уроків з турецької мови і літератури; 5. Складання план-конспект уроку «Турецька мова» / «Турецька література» відповідно до сучасних вимог педагогічної науки та методики навчання; 6. Вивчення досвіду вчителів, які викладають турецьку мову і літературу для учнів, набуття навичок взаємодії у контексті співпраці, співтворчості з учнями, визначенні та заохоченні обдарованих та зацікавлених учнів.
Зміст навчальної дисципліни
Виробничо-педагогічна практика з викладання турецької мови і літератури (з відривом від теоретичного навчання) на четвертому курсі для студентів ОС «Бакалавр» (обсягом 270 годин, 9 кредитів, з відривом від навчання) за напрямом підготовки 014 – Середня освіта є обов’язковим компонентом навчальної програми майбутніх фахівців у галузі знань 01 Освіта/педагогіка, за спеціальністю 014 «Середня освіта». Опанування студентом педагогічними знаннями в середньої школі є основною тенденцією в розвитку системи освіти в Україні, яка розглядається в якості інноваційного потенціалу суспільства. Практичний компонент є невід’ємною частиною формування фахових компетентностей майбутніх фахівців. «Виробничо-педагогічна практика з викладання турецької мови і літератури» забезпечує поєднання теоретичної підготовки вчителів, практичне опанування методів навчання, ознайомлення із новітніми технологіями, практичною педагогічною діяльністю в закладах середньої освіти, сприяє формуванню творчого відношення до педагогічної діяльності, визначає ступінь практичної підготовки та рівень педагогічної майстерності. Крім того, сприяє закріпленню психолого-педагогічних та методичних знань з дидактики середньої школи, теорії виховання, загальної, вікової та педагогічної психології та педагогіки, інших фахових дисциплін. Термін проходження - 6 тижнів (за навчальним планом Навчально-наукового інституту філології).
Рекомендована та необхідна література
1. Алексюк А. Педагогіка вищої школи. Курс лекцій: модульне навчання / А. Алексюк. К.: Вища школа, 1998. 557 с. 2. Алексюк А.М. Організація самостійної роботи студентів в умовах інтенсифікації навчання / А.М. Алексюк. К.: Просвіта, 1993. 346 с. 3. Біляєв О. Методика мови як наука // Дивослово. 2002. №11. С. 20 - 50. 4. Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання: пер. З анг. / науковий редактор С.Ю. Ніколаєва. К.: Ленвіт, 2003. 273 с. 5. Іванченко А.В., Дубасенюк О.А. та ін. Педагогічна практика: Навчально-методичний посібник. Житомир: Житомир. держ. унів., 2005, 126 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні уроки, обговорення уроків, самоаналіз.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання за формами контролю: 1. Пасивна практика: 20 - 34 бали. 2. Активна практика: 29 - 48 балів. 3. Психологічна характеристика класу: 3 - 5 балів. 4. Плани-конспекти залікових уроків: 5 - 8 балів. 5. Захист звітної документації: 3 - 5 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сєвілє Февзїївна Люманова
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології