Кваліфікаційна робота
Освітня програма: Класична філологія та англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота
Код дисципліни
ННД.21
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв'язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв'язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі класичної філології і нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
ПРН 19. Мати навички участі в наукових та / або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішно опанувати навчальні дисципліни, передбачені ОПП «Класична філологія та англійська мова»; знати відомості з теорії та історії давньогрецької і латинської мов, історії давньогрецької і давньоримської літератур, методології наукових досліджень; володіти базовими уміннями збирати й аналізувати, систематизувати та інтерпретувати мовні і літературні факти; навичками науково-дослідницького пошуку, навичками використання інформаційних і комунікаційних технологій для вирішення професійних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Мета – встановлення фактичної відповідності рівня освітньої та кваліфікаційної підготовки випускника вимогам освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціальності 035 «Філологія (035.08 Класичні мови та літератури (переклад включно))» за ОПП «Класична філологія та англійська мова».
Анотація. Кваліфікаційна робота є самостійним науковим дослідженням з класичних мов та / або літератур. Робота спрямована на перевірку фахових знань з класичної філології, умінь критичного аналізу наукових джерел, здатності та готовності майбутніх фахівців виявляти, теоретично обґрунтовувати, розробляти та вирішувати актуальні проблеми класичної філології із застосуванням новітніх методів і технологій. Підготовка кваліфікаційної роботи бакалавра охоплює етапи вибору і затвердження теми, консультацій з науковим керівником, збирання матеріалу, опрацювання джерел і наукової теоретико-методичної та критичної літератури, укладання плану, написання роботи, відповідного оформлення роботи та захисту.
Рекомендована та необхідна література
Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): Методичні рекомендації. – К., 2019. – 93 с.
Голомша Н. Є. Кирилюк Д., Чорний Г. Методологія наукових досліджень – К.: ЦП «Компринт», 2016.- 300 с.
Крушельницька О.В. Методологія і організація наукових досліджень: навчальний посібник для студ. вищих навч. закл. – Кондор, 2009. – 206 с.
Методи лінгвістичних досліджень: навчальний посібник/ МОН України, Уманський держ. пед. ун.-т. імені Павла Тичини/ упорядник: Н. А. Цимбал. – Умань: Візаві, 2019. – 106 с.
Основи методології та організації наукових досліджень / за ред. А. Є. Конверського. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 352 с.
Основи наукових досліджень /Д. О. Кирилюк, Г. М. Чорний. – К.: ЦП «Компринт», 2016. – 113 с.
Пащенко В. М. Методологія та організація наукових досліджень: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – Ніжин: Вид-во Аспект-Поліграф, 2010. – 232 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Кваліфікаційна робота бакалавра
Методи та критерії оцінювання
Оцінка за написання кваліфікаційної роботи бакалавра складається з трьох компонентів: 1) оцінки наукового керівника, який заповнює бланк відгуку наукового керівника відповідно до критеріїв оцінювання; 2) оцінки рецензента, який заповнює бланк рецензії відповідно до критеріїв оцінювання ; 3) оцінки за захист кваліфікаційної роботи, яка виставляється атестаційною комісією і заноситься у підсумковий аркуш оцінювання, який також містить загальну оцінку як арифметичне ціле трьох компонентів (до 100 балів максимально). Публічний захист кваліфікаційної роботи відбувається у формі презентації з використанням різних форм візуалізації доповіді. Атестаційна комісія оцінює захист кваліфікаційної роботи бакалавра за результатами доповіді. Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій програмі, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни