Частина 4 Історія італійської мови

Освітня програма: Італійська мова та переклад, англійська мова та друга романська мова.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 4 Історія італійської мови
Код дисципліни
ОК.01.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію італійської мови і літератури і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності ПРН 23. Працювати із сучасною науковою лінгвістичною і перекладознавчою термінологією, володіти метамовою наукового опису.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування циклу теоретичних і практичних дисциплін професійної підготовки, зокрема таких, як «Французька мова», «Лінгвокраїнознавство», «Вступ до романської філології», «Теоретична фонетика».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування та набуття студентами знань про основні закономірності розвитку італійської мови, періоди історії італійської мови, їх загальноісторичні, соціолінгвістичні та лінгвокультурологічні характеристики, особливості фонетичної, граматичної, лексичної будови італійської мови на різних етапах її розвитку, головні тенденції розвитку італійської мови. Дисципліна належить до переліку обов’язкових дисциплін і викладається в 4 семестрі бакалаврату. Її предметом є вивчення становлення та розвитку основних системних характеристик італійської мови та комплексу мовних і позамовних чинників, які зумовлюють цей розвиток, в діахронічному плані. Дисципліна спрямована на оволодіння теоретичними засадами, які пояснюють основні закономірності розвитку італійської мови, та набуття практичних навичок розуміння та аналізу мовного матеріалу різних періодів історії італійської мови.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться практичні заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контролю, описаних у п. 7.1 РПНД. Завершується дисципліна іспитом. Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом у процесі виконання вказаних видів і форм навчання та отримані на іспиті. Максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60 %) – семестровий контроль і 40 балів (40 %) – іспит. Якщо студент на іспиті набрав менше, ніж 24 бали (тобто 60 % від 40 балів, відведених на іспит), то вони не додаються до семестрової оцінки незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру, а в екзаменаційній відомості у графі «підсумкова оцінка з дисципліни» вказується лише кількість балів, отриманих під час семестру.
Мова викладання
Італійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни