Міжнародні організації в сфері безпеки

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародні організації в сфері безпеки
Код дисципліни
ВБ 6.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати та розуміти природу, джерел та напрямів еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики та дипломатії держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі, у зовнішній політиці та дипломатії держав світу. Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати теоретичні основи багатосторонніх міжнародних відносин, міжнародної безпеки, основи формування та здійснення зовнішньої політики. . Вміти аналізувати динаміку багатосторонньої взаємодії з урахуванням сукупності політичних та економічних факторів. Володіти елементарними навичками політичного аналізу, аналізу міжнародних ситуацій та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. 1. Забезпечення міжнародної безпеки як глобальна проблема людства. 2.Утворення і розвиток НАТО в контексті міжнародних відносин. 3.Проблеми розширення НАТО. 4.Політика та програми Партнерства НАТО. ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. 5.ОБСЄ як складова сучасної архітектури європейської безпеки. 6.Напрямки діяльності ОБСЄ. 7.Співробітництво ОБСЄ з іншими міжнародними організаціями. 8.Безпекова складова в діяльності інших міжнародних організацій.
Рекомендована та необхідна література
1. Яковенко Н.Л. Міжнародні організації в сфері безпеки: навч. посіб. – К., 2020. 2. Організація Північноатлантичного договору (НАТО) // Міжнародні організації: Навчальний посібник. – К., 2005. 3. Міжнародні організації: підручник / за ред.. В. М. Матвієнка. – К. :ВПЦ «Київський університет», 2015. 4. Україна в європейському без пековому просторі: монографія / В.А. Манжола, О. Л. Хілько, В. О. Божко та ін.. – К. : ВПЦ «Київський університет, 2014. 5. Північноатлантичний договір. Вашингтон, округ Колумбія, 4 квітня 1949 р. 6. Стратегічна концепція оборони та безпеки членів Організації Північноатлантичного договору, прийнята главами держав та урядів в Лісабоні 19 листопада 2010 року. – К. : Центр інформації та документації НАТО в Україні, 2011. 7. Українська дипломатична енциклопедія. – Харків : Фоліо, 2013. 8. Державна програма співробітництва України з організацією Північно-Атлантичного Договору (НАТО) на період до 2001 р. // Урядовий кур’єр. – 1999. – 24 березня.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, ознайомчі візити до представництв міжнародних організацій в Україні.
Методи та критерії оцінювання
1.Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія: до 35 балів. 2.Виконання індивідуальної самостійної роботи (презентація): до 10 балів. Самостійна робота виконується командою у складі 2-3 студенти. Результати роботи з відповідної теми презентуються на семінарському занятті. 3.Модульна контрольна робота (тест): до 15 балів.
Мова викладання
Українська