Дослідницька практика (французька мова) (виробнича практика з відривом від теоретичного навчання)

Освітня програма: Франкофонні студії та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Дослідницька практика (французька мова) (виробнича практика з відривом від теоретичного навчання)
Код дисципліни
ОК.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування. ПРН 13. Доступно й аргументовано пояснювати сутність конкретних філологічних питань, власну точку зору на них та її обґрунтування як фахівцям, так і широкому загалу, зокрема особам, які навчаються. ПРН 17. Планувати, організовувати, здійснювати і презентувати дослідження та/або інноваційні розробки в галузі іспанського мовознавства та перекладу. ПРН 18. Презентувати результати свого дослідження науковій спільноті в наукових публікаціях чи виступах на конференціях, круглих столах, семінарах тощо. ПРН 23.1 Використовувати спеціалізовані психологічні знання в організації основних видів діяльності у вищому навчальному закладі, застосовувати психологічні методи оптимізації навчально-виховного процесу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне засвоєння загальноосвітніх дисциплін («Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності; Професійна та корпоративна етика; Література першої мови) та фахових дисциплін («Комунікативні практики і перекладознавство; «Порівняльна типологія французської та української мов»; «Теорія англійської мови»), що викладались протягом двох семестрів навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – набуття студентами професійних навичок та вмінь здійснення самостійної науково-дослідної роботи. Анотація. «Дослідницька практика» проводиться з відривом від теоретичного навчання у 3 семестрі магістратури впродовж 6 тижнів – відповідно до навчального плану освітньо-наукової програми «Франкомовні студії та переклад, англійська мова». Предметом практики є поглиблення навичок самостійної наукової роботи, розширення наукового світогляду студентів, вміння визначати структуру та логіку магістерської кваліфікаційної роботи. Дисципліна спрямована на закріплення теоретичних знань у галузі іспанського мовознавства та перекладу, одержаних студентами під час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь у процесі професійної діяльності, оволодіння сучасними методами та формами науково-дослідної діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Здобувачу наукового ступеня: Метод. рекомендації / Упоряд. С.В.Сьомін. – К.: МАУП, 2002. – 184 с. 2. Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень: Навчальний посібник. – К.: ВД "Професіонал", 2004. – 206 с. 3. Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень: Навч. посібник. – К.: Кондор, 2006. – 206 с. 4. Подоляк Л.Г., Юрченко В.Г. Психологія вищої школи: Навчальний посібник для магістрантів і аспірантів. – К.: Дивосвіт, 2006. – 236 с. 5. П’ятницька-Позднякова І. С. Основи наукових досліджень у вищій школі: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. - 115 с. 6. Черній А.М. Дисертація як кваліфікаційна наукова праця: Посібник / За заг. ред. І.І. Ібадуліна. – К.: Арістей, 2004. – 232 с. 7. Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Організація та методика науководослідницької діяльності: Підручник. – К.:Знання-Прес, 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заняття, індивідуальні завдання, виступи на конференціях, написання наукових статей, оформлення та захист звіту з практики.
Методи та критерії оцінювання
За результатами науково-дослідної практики проводиться диференційований залік, який відбувається відкрито перед членами комісії. Атестація проводиться на підставі письмового звіту та щоденника з практики та відгуку керівника практики. Оцінка визначається з урахуванням своєчасності подання необхідних документів з практики, якості підготовленого звіту, виконання індивідуального завдання, рівня знань та рівня захисту студента за чотирибальною диференційною шкалою та шкалою ЕСТS, яка характеризує успішність студента.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра романської філології
Навчально-науковий інститут філології