Соціолінгвістика. Діалектологія (французька мова)

Освітня програма: Франкофонні студії та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Соціолінгвістика. Діалектологія (французька мова)
Код дисципліни
ВК 02.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПРН 4. Оцінювати й критично аналізувати соціально, особистісно та професійно значущі проблеми і пропонувати шляхи їх вирішення у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування. ПРН 5. Знаходити оптимальні шляхи ефективної взаємодії у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різного рівня. ПРН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи літературного матеріалу. ПРН 16. Використовувати спеціалізовані концептуальні знання з галузі французького мовознавства та перекладу для розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування теоретичних і практичних курсів французької мови, лінгвістики тексту, лексикології, теоретичної граматики, вступу до французької філології, історії французької мови, стилістики, комунікативних стратегій і тактик та перекладу, що викладались протягом десяти семестрів навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування у студентів, що навчаються в магістратурі, розуміння комплексу наукових проблем, які стосуються соціолінгвістичних аспектів мови та мовлення як певної системи та виявляються у процесі дослідження основних особливостей соціолектів і регіолектів сучасної Франції. Метою курсу є також визначення соціолектів і регіолектів франкофонних країн Європи, Африки, Америки, Азії, Океанії. Предметом вивчення навчальної дисципліни є основні особливості соціолектів і регіолектів французької мови Франції, а також лінгвістичних варіантів французької мови франкофонних країн.
Рекомендована та необхідна література
1. BULOT T., BLANCHET P., Une introduction à la sociolinguistique, Paris, Éd. des archives contemporaines, 2013. 2. KRIUCHKOV H., Politique linguistique en Ukraine // Actes du Colloque international francophone en Ukraine « Langues, Sciences et Pratiques ». Київ: Логос, 2017. 3. SOLOMARSKA O., Dialectologie française, Kyiv: Université de Kyiv, 2013. 4. КРЮЧКОВ Г.Г. Ідентичність і мовна політика в Європі // Мовні і концептуальні картини світу. 2018. Вип. 2(62). 5. МАСЕНКО Л.Т. Українська соціолінгвістика: вивчення проблем мовної політики // Українська мова. 2008. №1. 6. УГРИН Т.В. Французька соціолінгвістика: сучасний стан та перспективи розвитку. Проблеми семантики, прагматики та когнітивної лінгвістики. 2009. Вип.16.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру проводяться лекції та практичні заняття у межах 2 змістових модулів, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контролю, описаних у п. 7.1 РПНД. Завершується дисципліна іспитом. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових. Результуюча сума балів розраховується як проста накопичувальна підсумкових балів за змістові модулі ЗМ та іспит (мінімум – 60 балів, максимум – 100 балів).
Мова викладання
Французька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Василівна Угрин
Кафедра романської філології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра романської філології
Навчально-науковий інститут філології